Szkoła dla kreatora – nowa przestrzeń artystyczna dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie

Kategoria: Informacje Opublikowano: środa, 23, grudzień 2020 Administrator

18 grudnia 2020 r.

Szkoła w Goworowie otrzymała wsparcie finansowe od Polskich Sieci Elektroenergetycznych w ramach programu „Wzmocnij swoje otoczenie”. Grant został przeznaczony na stworzenie warunków do rozwoju pasji i artystycznych umiejętności uczniów.

Dzięki otrzymanym środkom możliwe było utworzenie szkolnej estrady artystycznej, na której uczniowie będą mogli sprawdzić i rozwijać swoje kompetencje z zakresu recytacji, aktorstwa, nauk muzycznych i plastycznych ,a także umiejętności autoprezentacji i wystąpień publicznych.
W ramach projektu „Szkoła dla kreatora” wyremontowano hol na II piętrze w budynku po byłym gimnazjum i wyposażonego w podest sceniczny, projektor i rolety zaciemniające. Tutaj odbywać się będą nie tylko zajęcia dla uczniów, ale także prezentacje i przedstawienia dla lokalnej społeczności.
Program „WzMOCnij swoje otoczenie” to inicjatywa Polskich Sieci Elektroenergetycznych- krajowego operatora systemu przesyłowego. Jej celem jest wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury i zwiększeniem bezpieczeństwa mieszkańców w warunkach pandemii koronawirusa. W tym pomoc w dostosowaniu sposobu działania i narzędzi pracy oraz edukacji do obowiązujących obostrzeń sanitarnych. Program skierowany jest do gmin, na terenie których zlokalizowana lub budowana jest infrastruktura przesyłowa.
Na terenie gminy Goworowo PSE realizują projekt inwestycyjny budowy linii 400 kV Ostrołęka - Stanisławów. Dzięki tej inwestycji możliwa będzie poprawa pewności zasilania województwa mazowieckiego i północno-wschodniej Polski.
Szczegółowe informacje o programie „WzMOCnij swoje otoczenie” można znaleźć na stronie internetowej programu, pod adresem: www.wzmocnijotoczenie.pll.

Dyrektor SP im. M. Kopernika w Goworowie
mgr Jacek Dobrzyński