Co słychać w świecie magicznych zawodów…

Kategoria: Informacje Opublikowano: poniedziałek, 21, grudzień 2020 Administrator

Oto krótka relacja z realizacji zadań w ramach innowacji.

Październik 2020
W październiku zgodnie z harmonogramem innowacji ,,Magiczny świat zawodów’’ poznawaliśmy tajemnice pracy policjanta.
Dzieci obejrzały prezentację pod hasłem „Mam przyjaciela policjanta – pamiętamy o zasadach bezpieczeństwa”, który był podstawą do rozmowy o pracy policjanta i jego stroju. Uczestnicy spotkania brali udział w quizie dotyczącym bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Największe zainteresowanie wzbudziły tematyczne zagadki. Wszyscy chętnie wysłuchali wypowiedzi na temat: „Co to jest policja? Dzieci wiedzą lepiej.”

Listopad 2020
Wiedza na temat pracy weterynarza została wzbogacona na spotkaniu pod hasłem „Kto leczy zwierzęta?”. Dzieci wysłuchały opowiadania pt. „Czworonożni pacjenci” J. Grican, dzięki któremu mogły odpowiedzieć sobie na pytania:
• Jak nazywa się lekarz, który leczy zwierzęta?
• Jacy pacjenci przychodzą do weterynarza?
• Kiedy weterynarz jest potrzebny zwierzętom?
• Czy praca weterynarza jest łatwa?
• Dlaczego praca weterynarza jest ważna?
Brały udział w zabawach ruchowych przy piosence „Wąż idzie do weterynarza”. Oglądały film animowany oraz kolorowały obrazki. Na pewno zapamiętają na długo prezentację „Słodkie zwierzęta”.

PIECZEMY PIERNIKI – WARSZTATY KULINARNE
15 grudnia dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w warsztatach kulinarnych.
Był to pracowity dzień, bowiem dzieciaki piekły świąteczne pierniki.
Pani Agnieszka – mama Kacpra zapoznała wszystkich ze składnikami i sposobem wykonania ciasta. Dzieci z ogromnym zapałem zabrały się do wałkowania, wykrawania ciasteczek oraz ich ozdabiania. W całej szkole zapachniało cynamonem i świętami!

Zapach cynamonu przypomniał słowa piosenki:
„Wkoło tańczą dzieci,
kolędy śpiewają,