Przedstawienie teatralne „Bezpieczne wakacje”

Kategoria: Informacje Opublikowano: czwartek, 10, czerwiec 2021 Administrator

Zbliżają się wakacje, na które dzieci czekają ze szczególnym utęsknieniem.
Warto jednak przed wakacyjną przygodą porozmawiać z nimi na temat bezpieczeństwa. To właśnie podczas lata rośnie liczba tragicznych wypadków, których można uniknąć uświadamiając dzieci o grożących im niebezpieczeństwach.
W związku z tym, w dniu 8 czerwca gościliśmy aktorów z Teatru Profilaktycznego Edukacja i Animacja „Magik” z Białegostoku. Artyści w sposób zabawowy przypomnieli i utrwalili widzom z naszej szkoły zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Główni bohaterowie zwrócili uwagę, że nie wolno kąpać się w niedozwolonych miejscach i bez opieki dorosłych. Nie należy dokuczać zwierzętom, by nie pogryzły. W razie ukąszenia przez owady trzeba natychmiast zwrócić się o pomoc do lekarza. Nawet przedszkolaki mogą zapobiec tragedii, gdy znają numery alarmowe. Dorośli powinni uświadomić dzieci, by nie otwierały drzwi nieznajomym. Nie mogą też wsiadać do pojazdów prowadzonych przez obcych ludzi.
Przedstawienie było doskonałą lekcją na temat bezpieczeństwa, nie tylko w czasie wakacji.

Barbara Rutkowska