Filtr

Wakacji czas...

Po miesiącach wytężonej pracy przyszedł przez wszystkich wyczekiwany czas wakacji. Czas odpoczynku od szkolnych obowiązków i porannego wstawania.

Składając podziękowania za wysiłek i współpracę życzymy wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom naszej szkoły, by nadchodzące wakacje były radosne i pełne niezapomnianych wrażeń. Korzystajcie z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody.

Bawcie się dobrze na złocistych plażach, w górach czy nad jeziorami.
Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, z zapasem sił i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy
Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Goworowie.

NAJWAŻNIEJSZY MOMENT W ŻYCIU RELIGIJNYM - DZIEŃ PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ.


W dniu 20 czerwca 2021 r. uczniowie klas trzecich naszej szkoły przystąpili do Pierwszej Komunii Świętej. Dla dzieci i ich rodziców z pewnością był to dzień szczególny, który na zawsze pozostanie w ich pamięci. Uroczystości przewodniczył proboszcz parafii – ksiądz kanonik Stanisław Siemion. Wśród zaproszonych gości obecni byli: dyrektor szkoły Pan Jacek Dobrzyński, z-ca dyrektora Pani Karolina Zacharek, kierownik filii w Szczawinie Pani Barbara Rutkowska i wychowawcy klas trzecich. Po uroczystości Pierwszej Komunii uczniowie cały tydzień uczestniczyli w Białym Tygodniu. Przez ten czas dzieci przychodziły na Eucharystię ubrane w stroje komunijne. Biały Tydzień miał na celu upamiętnienie przyjęcia Pierwszej Komunii, a także stał się swego rodzaju przedłużeniem tej uroczystości. Dzieci do tej ważnej chwili przygotował ks. Paweł Szabłowski wspomagany przez panie katechetki.
W czwartek, po Eucharystii, uczniowie razem z rodzicami zostali zaproszeni na wspólne ognisko. Kiełbaski upieczone na ognisku i ciasto smakowało wyśmienicie. Tańcząc i śpiewając, aktywnie spędziliśmy czas, a humory i pogoda nam dopisywały. Nareszcie mogliśmy nacieszyć się swoim towarzystwem. Wszak rodzina jest najważniejsza.
Dzieciom życzymy, aby radość spotkania z Chrystusem w Eucharystii przeniosła się na całe ich życie a rodzicom dziękujemy za wszelką pomoc, dobre słowo i życzymy błogosławieństwa Bożego.

Katecheci

Z radami na wakacyjny odpoczynek


Zbliżają się wymarzone i długo oczekiwane przez wszystkich wakacje. To czas na zabawę i relaks. Postanowiliśmy więc przypomnieć dzieciom o zasadach, do których powinny się stosować podczas letniego wypoczynku.
W tym celu 24 czerwca 2021 roku w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie – Filii w Szczawinie odbyło się spotkanie z policjantami z Posterunku Policji w Goworowie.
Swoją obecnością zaszczycili nas st. sierż. Justyna Kamińska i mł. sierż. Sławomir Galarski.
Zaproszeni goście przedstawili dzieciom film pt. "Na wakacje wyjeżdżamy, bezpiecznie wracamy". Następnie przeprowadzili pogadankę o tym, czego nie wolno robić i na co zwracać uwagę, nie tylko podczas wakacji, ale też w ciągu roku szkolnego.
Wakacyjnych rad udzielił również maluchom szkolny terapeuta pedagogiczny – p. Aneta Gąsior.
Wyruszamy na wakacje bogatsi w wiedzę. Korzystajmy więc z nich bezpiecznie.

Agnieszka Podleś

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2020/2021

25 CZERWCA 2021 r. (piątek) *
Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Goworowie

KLASY „0” – VIII
- od godz. 6.50 – przywozy dzieci i uczniów według harmonogramu,
- godz. 8.00 – 12.00 – wręczenie świadectw promocyjnych oraz dyplomów ukończenia oddziału przedszkolnego i oddziałów zerowych dzieciom i uczniom według harmonogramu minutowego z zachowaniem rotacyjności, reżimu sanitarnego, a także wszelkich środków bezpieczeństwa i dystansu społecznego (załącznik),
- godz. 12.00 – 12.50 – pożegnanie absolwentów – uczniów klas VIII: wręczenie świadectw ukończenia szkoły i dyplomów absolwenta, przekazanie sztandaru i ślubowanie absolwentów,
- godz. 12.50 – 13.10 – uroczyste podziękowanie pracownikom szkoły odchodzącym na emeryturę,
- od godz. 13.10 – odwozy dzieci i uczniów.

27 CZERWCA 2021 r. (niedziela)
Kościół parafialny pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Goworowie
- godz. 11.00 – uczestnictwo społeczności szkolnej w uroczystej mszy św., sprawowanej w intencji zakończenia roku szkolnego 2020/2021 oraz bezpiecznego wypoczynku w okresie wakacyjnym.

Dyrektor SP im. M. Kopernika w Goworowie
mgr Jacek Dobrzyński

* ze względów bezpieczeństwa przeprowadzenie uroczystości planowane jest na zewnątrz, przed budynkiem szkoły podstawowej – w pobliżu popiersia patrona szkoły. W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych uroczystość odbędzie się w sali gimnastycznej (wejście od placu zabaw). Obowiązuje rotacyjność według harmonogramu minutowego dla danego rocznika. Wszystkie dzieci i uczniowie z danego oddziału zgłaszają się nie wcześniej jak 5 minut przed ustalonym czasem wręczenia świadectw i oczekują na swoją kolej pod opieką wychowawcy. Dzieci i uczniowie korzystający z dowozu, bezpośrednio po przyjeździe do szkoły, jak również w oczekiwaniu na odwóz po uroczystości, będą mieli zapewnioną opiekę i wsparcie.

Harmonogram minutowy zakończenia roku szkolnego - oddziały 0 oraz klasy I-VIII - 25.06.2021 r.

Przywozy dzieci i uczniów do SP w Goworowie - obowiązują 25.06.2021 r.

Odwozy uczniów w dniu 25.06.2021 r.

 

 

XXV Jubileuszowy Festiwal Piosenki Religijnej.

16 czerwca 2021 w kościele parafialnym pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Goworowie odbył się XXV Jubileuszowy Festiwal Piosenki Religijnej.
W festiwalu wzięło udział 8 zespołów i 26 solistów.
Głównym celem konkursu jest m.in. popularyzowanie piosenki religijnej wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych oraz ich wspieranie rozwoju muzycznego.
Umiejętności wokalne wykonawców oceniało jury w składzie:
– Agata Majk – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Goworowie,
– Adam Wołosz – muzyk, wokalista, autor tekstów, członek zespołu Droga na Ostrołękę oraz zespołu Zupa Grzybowa,
– Michał Rawa- prezenter, specjalista oprawy muzycznej, realizator dźwięku.
– Jadwiga Kowalczyk- Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Czerwinie,
- Ks. Stanisław Siemion – proboszcz w parafii Goworowo.

Naszą szkołę reprezentował zespół wokalno – instrumentalny pod kierunkiem pani Beaty Ciepierskiej, który wyśpiewał I miejsce.

Ponadto w kategorii soliści kl. 0-III SP:
III miejsce - zajęła Zuzanna Twardziak
wyróżnienie- Daria Kuśmierczyk

W kategorii soliści kl. IV-VIII SP:
I miejsce - zajęła Aleksandra Dobkowska

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Beata Ciepierska

Międzypowiatowe i Powiatowe Zawody w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców

12 czerwca 2021 roku w Ostrołęce w szkole nr 3 odbyły się zawody powiatowe w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Nasi uczniowie wzięli udział w tych zawodach: Aleksandra Dobkowska i Julia Dymerska oraz chłopcy Artur Mateusiak i Jakub Kruczyk.
Na zawody zgłosili się zawodnicy z całego powiatu. Dziewczęta walczyły z drużyną z Lelisa i Łęgu Przedmiejskiego. Zdecydowanie wygrały obydwa mecze 3:0 tj. pojedynki i grę deblową. I tym samym uzyskały tytuł mistrzynie powiatu. Zdobyły puchar, medale oraz dyplom i statuetkę. Natomiast chłopcy zmagali się z Obierwią i Czerwinem, pokonali przeciwników 3:00 i również zostali mistrzami powiatu. Zarówno drużyna dziewcząt jak i chłopców uzyskali awans do zawodów międzypowiatowych.
W/w zawody odbyły się 19 czerwca 2021r. też Szkole Podstawowej Nr 3 w Ostrołęce. Nasze drużyny przybyły na rozgrywki. Po losowaniu okazało się, że drużyna chłopców rozegra pierwszy mecz z drużyną z Ostrołęki ze Szkoły Podstawowej Nr 1. Artur i Jakub pokonali chłopców z Ostrołęki 3:1. Potem mecz o pierwsze miejsce z drużyną z Czerwina Tu zdecydowanie nasza drużyna chłopców wygrała 3:0. Natomiast dziewczynki zmagały się z drużyną dziewcząt z Łęgu Przedmiejskiego, pokonały przeciwniczki 3:1. Obydwie drużyny zdobyły I miejsce i zdobyli tytuł mistrzów międzypowiatu.
Gratulujemy naszym zwycięzcom i dziękujemy, bo pomimo wysokiej temperatury nie podali się, tylko dzielnie walczyli o tak godny zaszczytu tytuł.

Elżbieta Bieniecka

Amazing world of animals in the ZOO - projekt stypendialny Mai Strzałkowskiej

Prezentacja - Amazing wordl of animals in the zoo


Nazywam się Maja i jestem uczennicą klasy VII. W roku szkolnym 2020/21 brałam udział w projekcie "Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych - najlepsza inwestycja w człowieka w roku 2020/21" pod opieką pani Elizy Skrzecz-Witkowskiej.
Chciałabym przedstawić w skrócie wszystkie moje działania podjęte w ramach tego stypendium. We wrześniu oraz październiku ubiegłego roku zajęłam się określeniem tematu projektu i zgromadzeniem informacji potrzebnych do jego realizacji.
Od listopada do stycznia przeprowadzałam ankietę na temat zwierzęta w ZOO w śród uczniów klasy VII oraz podsumowałam zebrany materiał. Nagrałam film w języku angielskim, w którym przedstawiłam wyniki uzyskane w ankiecie. Film został umieszczony na YouTube. W lutym i w marcu przygotowałam prezentację na temat "Amazing world of Animals in the ZOO". Prezentacja ta została przedstawiona klasie VII A na platformie Teams. W kwietniu i w maju przygotowywałam mini książkę o wybranych zwierzętach z ZOO w formie elektronicznej. Miniksiążka została umieszczona na stronie szkoły oraz zaprezentowałam ją na lekcji języka angielskiego mojej klasie. Podczas realizacji projektu stypendialnego nauczyłam się wielu rzeczy związanych z zwierzętami w ZOO oraz udoskonaliłam swój język angielski.

Maja Strzałkowska

Wizyta w gabinecie weterynaryjnym

16.06.2021 r. dzieci z oddziału 0b odwiedziły gabinet weterynaryjny Pana Tomasza Kowalczyka. Celem spotkania było poznanie specyfiki pracy lekarza weterynarii, a także uświadomienie dzieciom, że zwierzęta - podobnie jak ludzie - też chorują i wymagają pomocy oraz leczenia.
Dzieci obejrzały gabinet weterynaryjny. Z zainteresowaniem słuchały Pana doktora, który w niezwykle ciekawy sposób opowiadał o sposobie pielęgnacji zwierząt.
Najwięcej wrażeń dostarczyło dzieciom oglądanie zwierząt. Poznały znajdujące się tam różnobarwne papugi, żółwie, chomiki, gekony, psy, koty… Wiele z tych zwierząt dzieci mogły pogłaskać, wziąć w ręce, dotknąć…
Dzieci wróciły z wycieczki zachwycone. Były pod wrażeniem wiedzy, zaangażowania i pasji, jaką niewątpliwie posiada pan doktor.
Jeszcze raz bardzo dziękujemy Państwu Kamili i Tomaszowi Kowalczyk – prywatnie rodzicom Antosi za serdeczne przyjęcie oraz fantastyczną lekcję przyrody, w której wzięliśmy udział.

Dorota Sobotka

GMINNY KONKURS PLASTYCZNY „MAJOWA ŁĄKA”

16.06.2021 r. w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Goworowie miało miejsce uroczyste podsumowanie Gminnego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Majowa łąka”. Konkurs zorganizowano we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Goworowie.

Celem konkursu było uwrażliwienie dzieci na piękno otaczającej przyrody, a także rozwijanie kreatywności i zdolności manualnych. Konkurs został skierowany do dzieci 6-letnich z oddziałów „0” z terenu gminy Goworowo. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy dowolną techniką plastyczną w formacie A3.
W konkursie wzięły udział dzieci ze Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Goworowie, ze Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Goworowie - Filii w Szczawinie oraz ze Szkoły Podstawowej im. S. Kostki w Kuninie. Wszyscy uczestnicy wykazali się niebywałą kreatywnością, zastosowali różnorodne, bardzo ciekawe techniki plastyczne.
Komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów:
I MIEJSCE:
- Amelia Parzych – SP Goworowo – Filia w Szczawinie,
- Zuzanna Gęsich – SP Goworowo,
II MIEJSCE:
- Lena Błaszczak – SP Goworowo
- Aleksandra Rybaczyk – SP Goworowo
- Jakub Żabik – SP Kunin
III MIEJSCE:
- Aleksandra Zięba – SP Goworowo
- Martyna Iwańska – SP Goworowo – Filia Szczawin,
- Łukasz Sopuch - SP Goworowo – Filia Szczawin,
WYRÓŻNIENIE:
- Paulina Dmochowska – SP Goworowo
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz atrakcyjne nagrody, ufundowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Goworowie.
Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Słowa podziękowania kierują również do rodziców i nauczycieli, którzy wspierali dzieci w twórczej pracy.

Organizatorzy
Dorota Sobotka
Gminna Biblioteka Publiczna w Goworowie

„Sprintem do maratonu”

W środę 9 czerwca 2021 r. nasze przedszkolaki po raz kolejny wzięły udział w VII Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków pod hasłem „Sprintem do maratonu”. Celem projektu jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu.
Imprezę biegową w ramach projektu rozpoczęliśmy od zgromadzenia się dzieci na placu szkolnym. Następnie przeszliśmy na linię startu, gdzie pani kierownik wydała komendę: „Gotowi, do biegu, start!”. Wszystkie dzieci wesołe i zdrowe dobiegły do mety pod czujnym okiem naszej szkolnej pielęgniarki pani Edyty Gajda. Po przebytym biegu maluchy z wielką ochotą napiły się wody, a następnie otrzymały pamiątkowy dyplom.
Każdy uczestnik biegu, w naszej placówce przebiegł dystans 100 m. co łącznie dało 4500 m. W tej edycji projektu, w całej Polsce wzięło udział 51232 biegających przedszkolaków, a łączny przebyty dystans 769 placówek to 34555.94 kilometrów. Po uzupełnieniu licznika na stronie organizatora projektu nasza szkoła otrzymała pamiątkowy certyfikat.
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku do grona biegających przedszkolaków dołączą również rodzice naszych wychowanków.

Natalia Zięba

Znamy wyniki Gminnego Konkursu Plastycznego „Co słychać wiosną w lesie?”


Tegoroczna edycja Gminnego Konkursu Przyrodniczego pod hasłem „Co słychać w lesie?” miała charakter konkursu plastycznego pod hasłem „Co słychać wiosną w lesie?”. Wzięli w niej udział uczniowie z klas III ze wszystkich szkół Gminy Goworowo. Każdą klasę mogło reprezentować trzech uczestników. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Goworowie – Filia w Szczawinie, współorganizatorem Gminna Biblioteka Publiczna w Goworowie.
Komisja konkursowa, która zebrała się 7 czerwca 2021r., wyłoniła następujących laureatów:
I miejsce – Jan Dąbrowski SP Goworowo, Antoni Robert Podleś Filia Szczawin
II miejsce – Kacper Dziczek Filia Szczawin, Eryk Kośnik SP Goworowo, Amelia Wiśniewska SP Kunin
III miejsce – Zofia Kucharczyk SP Goworowo, Łucja Niegowska SP Goworowo
Uczniowie ukazali piękno przyrody w lesie wiosną , malując prace wyłącznie farbami.
Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Goworowie. Nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy przygotowała Barbara Rutkowska.
Nagrody i dyplomy zostały wręczone trzecioklasistom w poszczególnych placówkach (11.06.2021r.).
Wychowawcy klas III otrzymali podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu.
Dziękujemy za współpracę i życzymy dalszych sukcesów!

Organizatorzy

 

Aktywność i zaangażowanie Dominika

Okres nauki zdalnej to czas, w którym bardzo dużo godzin spędzaliśmy przy komputerze. Dla wszystkich była to nowa i bardzo trudna sytuacja, jednak niektórzy uczniowie, oprócz swoich obowiązkowych zajęć, wykazali się dodatkową aktywnością. Poprzez własne działania, doświadczenia i eksperymenty doskonalili swoje umiejętności. Poznawali zjawiska przyrodnicze, podejmowali działania na rzecz środowiska i własnego zdrowia oraz odkrywali swoje zdolności twórcze i pisarskie.
Takim uczniem jest Dominik Ciskowski.
Jego pomysły to: lodowa chmura z wrzątku, ekologiczne karmniki dla ptaków, lodowe witraże, ekologiczne płyny do przecierania i mycia brudnych liści u roślin, ekologiczne nawilżacze roślin, projekt Układu Słonecznego wykonany z ekologicznych materiałów. Dominik dwukrotnie uczestniczył w konkursach ekologicznych – z materiałów naturalnych wykonał domek dla owadów oraz pracę techniczno-plastyczną o ekologicznych rozwiązaniach w naszej gminie.
Rozwijał się również humanistycznie. Wziął udział w Światowym Dniu Zdrowia w naszej szkole - nagrał piękną recytację wierszyka o zdrowiu, która została opublikowana na stronie szkoły. Z chęcią odpowiedział również na zaproszenie do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez KRUS i stworzył rymowankę na temat bezpieczeństwa na wsi.
Dominik jest przykładem ucznia, który nie traci żadnej okazji, aby rozwijać swoje zdolności i umiejętności, a ponadto jego ogromne zaangażowanie wpływa pozytywnie na wizerunek naszej szkoły.
Gratulujemy Dominikowi, dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Jadwiga Gołębiewska, Barbara Grabowska, Grzegorz Dzierzgowski

Dzień Rodziny


Mama i Tata to najważniejsze osoby w życiu każdego dziecka. Są synonimem miłości, pocieszenia, wsparcia.
Dzieci z kl. 0b przygotowały program artystyczny dedykowany rodzicom, podczas którego prezentowały swoje talenty recytatorskie oraz wokalne. Swoim wspaniałym występem wyraziły swoją miłość, wdzięczność i szacunek.

Dorota Sobotka

Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – informacje dla szkół i placówek

Warszawa, 11 czerwca 2021 roku

 Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat.   Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Przygotowaliśmy informacje dla szkół i placówek w tej sprawie. Wraz z Ministerstwem Zdrowia opracowaliśmy także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Wszystkie materiały zostaną przekazane do szkół za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej.

Organizacja szczepień

Szczepienia będą odbywały się w istniejącej bazie punktów szczepień populacyjnych i powszechnych oraz na terenie placówek oświatowych (tryb mobilny).

Tryb mobilny będzie realizowany przez doświadczone podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.

Mapa punktów szczepień https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/

Gdzie i kiedy uczniowie mogą się szczepić?

Już od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować dzieci od 12. roku życia na szczepienie przeciw COVID-19. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. W tych miejscach jest realizowany cały proces szczepienia, który obejmuje:

  • zgodę rodzica,
  • kwestionariusz,
  • kwalifikację lekarza.

Harmonogram szczepień po wakacjach

Po zakończeniu wakacji szczepienia będą wykonane w dotychczasowych miejscach oraz w tymczasowych mobilnych punktach szczepień. Zorganizują je podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.

 Szczepienia będą odbywały się według następującego harmonogramu:

  • I tydzień września(1.09-5.09) – tydzień informacyjny – lekcje wychowawcze i spotkania z rodzicami o charakterze informacyjno-edukacyjnym,
  • II tydzień września (6.09-12.09 – tydzień przygotowania do szczepienia – zbieranie przez wychowawców zgód od rodziców i opiekunów prawnych na szczepienie dzieci,
  • III tydzień września (13.09-19.09) – tydzień szczepień.

Przygotowanie się ucznia do szczepienia – rekomendacje dla rodziców

Wspólnie z Ministerstwem Zdrowia opracowaliśmy także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Są one skierowane przede wszystkim do rodziców i opiekunów. W zaleceniach znalazły się m.in. informacje dotyczące spożywania posiłków przed szczepieniem czy przyjmowania leków. Przed szczepieniem rodzice powinni zwrócić także szczególną uwagę na rzetelne wypełnienie kwestionariusza. Ważne jest, aby podali wszystkie istotne informacje o zdrowiu dziecka.

 Dlaczego warto się zaszczepić?

Szczepionka to najlepszy sposób na przerwanie transmisji wirusa, a tym samym na powrót do życia, które znamy sprzed okresu pandemii. Zaszczepienie się jak największej liczby osób zwiększa szansę na trwały powrót do stacjonarnych zajęć w szkołach, placówkach i na uczelniach, wydarzeń kulturalnych czy spotkań rodzinnych i towarzyskich. Dzięki szczepionce możemy chronić nie tylko nas samych, ale także naszych najbliższych.

Jak działa szczepionka?

Szczepionka wyzwala w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także nasze komórki odpornościowe, aby chroniły nas przed zakażeniem COVID-19. Szczepionka jest darmowa i dobrowolna.

 

Ministerstwo Edukacji i Nauki

Departament Informacji i Promocji

Kwestionariusz wstępnego wywiadu przed szczepieniem osoby małoletnie

 

Dzień Rodziny - filia Szczawin


Dzień Dziecka, Dzień Matki to wyjątkowe dni w grupie "Misi" i "Biedroneczek".
01.06.2021 r. połączyliśmy te święta w jedną, wspólną uroczystość- "Dzień Rodziny".
Na początku odbyła się część oficjalna: dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki dla rodziców. Mamy otrzymały pamiątkowe laurki z życzeniami i serduszka.
Po występach przyszedł czas na wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku. Największe obawy sprawiała pogoda, ale i ona nas nie zawiodła.
W tym miejscu kierujemy serdeczne podziękowania dla pracowników GOKSiR-Up. Agnieszki, p. Ani i p. Rafała za wspólną zabawę, pokaz baniek mydlanych i pyszny popcorn. Rada Rodziców sprawiła dzieciom niespodziankę w postaci lodów.
Były też inne atrakcje, które pozwoliły na miłe spędzenie czasu na świeżym powietrzu.
Dziękujemy za wspólną zabawę.

N. Zięba, K. Gałązka

Przedstawienie teatralne „Bezpieczne wakacje”


Zbliżają się wakacje, na które dzieci czekają ze szczególnym utęsknieniem.
Warto jednak przed wakacyjną przygodą porozmawiać z nimi na temat bezpieczeństwa. To właśnie podczas lata rośnie liczba tragicznych wypadków, których można uniknąć uświadamiając dzieci o grożących im niebezpieczeństwach.
W związku z tym, w dniu 8 czerwca gościliśmy aktorów z Teatru Profilaktycznego Edukacja i Animacja „Magik” z Białegostoku. Artyści w sposób zabawowy przypomnieli i utrwalili widzom z naszej szkoły zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Główni bohaterowie zwrócili uwagę, że nie wolno kąpać się w niedozwolonych miejscach i bez opieki dorosłych. Nie należy dokuczać zwierzętom, by nie pogryzły. W razie ukąszenia przez owady trzeba natychmiast zwrócić się o pomoc do lekarza. Nawet przedszkolaki mogą zapobiec tragedii, gdy znają numery alarmowe. Dorośli powinni uświadomić dzieci, by nie otwierały drzwi nieznajomym. Nie mogą też wsiadać do pojazdów prowadzonych przez obcych ludzi.
Przedstawienie było doskonałą lekcją na temat bezpieczeństwa, nie tylko w czasie wakacji.

Barbara Rutkowska

Sukces naszych sześciolatków.Amelia Parzych i Martyna Iwańska z oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie – Filii w Szczawinie, wspólnie z wychowawcą wykonywały laurki dla mam.
Za zgodą rodziców obydwie prace zostały wysłane na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Laurka dla mamy" organizowany przez Niepubliczne Przedszkole Językowe Mundo Marino w Katowicach. Wyniki konkursu były dla nas zaskoczeniem. Nie spodziewałyśmy się, że prace dziewczynek zajmą czołowe miejsca. Amelka zdobyła – I miejsce, natomiast Martynka – II miejsce.
Oprócz przyznanych miejsc dziewczęta otrzymały przesłane drogą pocztową nagrody książkowe oraz dyplomy.

Agnieszka Podleś

Dzień Dziecka na sportowo


Dzień Dziecka postanowiliśmy spędzić na sportowo. W tym roku królowała lekkoatletyka: biegi, skoki , rzuty. Następnie rozpoczęły się rozgrywki zespołowe. Mecz mini piłki ręcznej został rozegrany w klasach I-III. Zwycięzcy i pokonani zostali nagrodzeni gromkimi brawami. W biegach rywalizowali chłopcy, a potem dziewczęta. Kolorowa chusta dostarczyła wiele emocji przy zgadywaniu: kogo zabrakło, kto się schował.
Po rywalizacji sportowej, wszyscy miło spędzili czas przy tryskającym iskrami ognisku. Dzieci piekły sobie kiełbaski i śpiewały piosenki . Dla ochłody zjadły lody ufundowane przez Radę Rodziców.
Przesyłamy gorące życzenia dla wszystkich dzieci!

Rada Pedagogiczna/Filia w Szczawinie

Konkurs plastyczny pt.: Oświetlenie oczami dziecka

Na przełomie kwietnia i maja dwanaścioro dzieci z oddziałów przedszkolnych naszej szkoły wzięło udział w konkursie plastycznym pt.: Oświetlenie oczami dziecka zorganizowanego przez salon oświetlenia Ledinw Tobolicach. Wszyscy uczestnicy za zaangażowanie i wzięcie udziału w konkursie otrzymali dyplomy oraz gry planszowe, które wręczyła pani dyrektor Karolina Zacharek.

Wychowawcy klas 0

SZCZEPIENIA UCZNIÓW OD 12. ROKU ŻYCIA

Już od 7 czerwca br. rozpoczną się szczepienia dzieci w wieku od 12 do 15 lat w ramach Narodowego Programu Szczepień. To jak dotąd najmłodsza grupa osób rekomendowanych do szczepienia przeciwko COVID-19. Razem z grupą 16-18 lat zaszczepić się może ponad 2,5 mln uczniów z ok. 24 tys. szkół i placówek oświatowych. Dodatkowa akcja szczepień dla uczniów zostanie zorganizowana we wrześniu, po ich powrocie z wakacji.

 
Dziś, 1 czerwca w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyła się konferencja prasowa z udziałem Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka, Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego i Michała Dworczyka, Ministra – Szefa KPRM, podczas której poinformowano o możliwości szczepień młodzieży w wieku 12-15 lat przeciwko koronawirusowi.
Obecnie uczniowie będą mogli szczepić się na takich samych zasadach, jak wszyscy obywatele, w ramach Narodowego Programu Szczepień, tj. w punktach szczepień populacyjnych i punktach szczepień powszechnych. Aktualne toczą się również badania nad dopuszczeniem do szczepień dzieci w wieku 7-12 lat. Wyniki ekspertyz poznamy we wrześniu.
- Szczepienia organizowane przez szkoły dla uczniów rozpoczną się we wrześniu i będą dobrowolne. W drugim tygodniu września będą zbierane kwestionariusze medyczne od rodziców dzieci, które się do tego czasu nie zaszczepią. Na podstawie kwestionariuszy od 13 do 17 września przeprowadzimy akcję szczepień w szkołach – podkreślił minister Przemysław Czarnek.
Harmonogram szczepień
Znany jest haromonogram działań związanych ze szczepieniami młodzieży w wieku od 12-18 roku życia w szkołach. Już wkrótce do szkół dotrą podstawowe informacje dotyczące szczepień, a także poszczególnych etapów oraz miejsc, w których będzie można się zaszczepić.
Akcja informacyjna będzie kontynuowana także po wakacjach od 1 do 3 września 2021 r.
Kolejny krok to zbieranie przez dyrektorów szkół kwestionariuszy ze zgodą od rodziców bądź opiekunów. Ten etap będzie trwał od 6 do 10 września br.


Tydzień szczepień we wrześniu
W trzecim tygodniu września (od 13 do 17 września) odbędzie się tzw. tydzień szczepień, podczas którego wszyscy chętni uczniowie będą mogli zaszczepić się przeciwko koronawirusowi.
Szczepienia będą organizowane przez szkoły i realizowane z wykorzystaniem istniejących punktów szczepień populacyjnych, powszechnych lub mobilnych.
Podczas szczepienia, oprócz profesjonalnej opieki lekarskiej, uczniom będą mogli towarzyszyć rodzice. Akcja szczepień w wybranym miejscu uzależniona zostanie od liczby chętnych. Odpowiednie służby medyczne będą w tej sprawie współpracowały z dyrektorami szkół i placówek.
Masz 16 lat? Możesz zaszczepić się już dziś
Przypomnijmy, że od 17 maja br. trwa rejestracja na szczepienia dla młodzieży w wieku 16 i 17 lat. Młodzież z rocznika 2005, która 16 lat kończy w kolejnych tygodniach, otrzymuje e-skierowanie w momencie ukończenia 16. roku życia.
E-skierowania dla tego rocznika są wystawiane raz w tygodniu – w poniedziałki. Dzięki uruchomieniu szczepień dla osób niepełnoletnich, osoby z rocznika 2003 nie muszą już czekać z rejestracją do dnia ukończenia 18 lat.
Jeśli możesz, już dzisiaj zarejestruj się na szczepienie: zadzwoń na infolinię 989 lub wyślij sms o treści SzczepimySię pod numer 880 333 333. Możesz skorzystać także z e-Rejestracji lub umówić się bezpośrednio w punkcie szczepień.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie (https://www.gov.pl/web/szczepimysie).
Zadbajmy o nasze wspólne bezpieczeństwo!
Zachęcamy do szczepień!

Źródło: www.gov.pl

Dni z centrum Edukacji Obywatelskiej

Dzień dobry!
"Drodzy i Drogie,
bardzo serdecznie zapraszamy Was na Dni Centrum Edukacji Obywatelskiej, czyli trwające od 7 do 17 czerwca wydarzenie online, na które złożą spotkania merytoryczne, warsztaty oraz webinara. Ich wspólnym mianownikiem będzie rozmowa o aktualnych wyzwaniach szkoły. Podzielimy się także doświadczeniami z całorocznej pracy naszych w programach.

W agendzie wydarzenia znalazły się formaty mniej i bardziej Wam znane. Zaplanowaliśmy m.in. webinarium "Odpornej szkoły", podczas którego zdalną szkołę skomentują uczniowie i uczennice, konferencję dla wychowawców i wychowawczyń klas, chcących rozwinąć swój warsztat pracy oraz warsztaty dotyczące prowadzenia lekcji historii, równości płci w szkołach i aktywności społecznej młodych osób. W ramach Dni CEO odbędzie się także tegoroczna edycja Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych, niezwykle ciekawa rozmowa o kształceniu kompetencji proinnowacyjnych w szkole oraz webinarium będące częścią Tygodnia Opowieści o Migracjach."

Dni Centrum Edukacji Obywatelskiej - Dni Centrum Edukacji Obywatelskiej (ceo.org.pl)

Wyjazd z okazji Dnia Dziecka do Ośrodka Edukacji Regionalnej w Lipiance

We wtorek 01.06 obchodziliśmy w naszej szkole jedno z najbardziej wyczekiwanych świąt przez najmłodszych – Dzień Dziecka. Z tej okazji dzieci z oddziałów „0” wraz z wychowawcami udali się do Ośrodka Edukacji Regionalnej w Lipiance.
Dzień spędziliśmy bardzo aktywnie. Instruktorzy z GOKSiR zapewnili nam wspaniałą zabawę: było przeciąganie liny, pokaz baniek mydlanych oraz rozgrywki w piłkę nożną. Wielką atrakcją okazała się ogromna dmuchana piłka, zabawy z chustą animacyjną, a także smaczny popcorn. Zmęczeni zabawą, z przyjemnością zasiedliśmy przy ognisku i piekliśmy kiełbaski. W doskonałych nastrojach wróciliśmy do szkoły, gdzie czekały na nas pyszne lody.
Dzień ten bez wątpienia był bardzo udany i dzieci z uśmiechami na twarzy rozeszły się do domu.
Dziękujemy instruktorom z Ośrodka Edukacji Regionalnej w Lipiance za świetną zabawę oraz zapewnienie dzieciom wielu atrakcji.
Wychowawcy oddziałów „0”: Milena Gołębiewska, Agnieszka Puczkowska, Dorota Sobotka.

Dorota Sobotka

Odwozy dzieci i uczniów z oddziałów 0 i klas I-VIII SP w Goworowie po korekcie - obowiązują od 07.06.2021 r.

Harmonogram dyżurów animatora na Orliku - czerwiec 2021 r.

Czas wakacji...

Szanowni Rodzice, Nauczyciele, Drodzy Uczniowie!

W całym kraju kończymy rok szkolny 2019/2020. Tegoroczne pożegnanie ze szkołą ma jednak inny charakter. Na chwilę obecną nadal nie mogą odbywać się uroczystości do, których przywykliśmy. Panująca pandemia z dnia na dzień zmieniła edukację. Wszyscy uczyliśmy się nowych form i metod pracy oraz współdziałania, by realizować kształcenie. Pracowaliście jednak wytrwale. Zaangażowaniem i determinacją pokonaliście przeciwności i możecie być dumni z osiągniętych wyników. Z przyjemnością chcemy pogratulować Wam sukcesów w nauce i sporcie.
Zasłużyliście na wakacyjny wypoczynek. Czas odpoczynku od nauki, książek i zeszytów. Życzymy Wam samych radosnych, słonecznych dni oraz radosnego, ale przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku.
Gronu Pedagogicznemu pragniemy podziękować za trud codziennej pracy, za wkład włożony w rozwój wiedzy, umiejętności i kształtowania postaw uczniów naszej szkoły.
Rodzicom dziękujmy za pomoc, współpracę, za okazaną życzliwość i otwartość na potrzeby szkoły.
Wszystkim Państwu życzymy, aby czas wakacji był czasem wspaniałego odpoczynku, radości i nabierania sił do dalszej pracy.

Pozdrawiamy słonecznie
Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika Goworowo

Wskazówki dla rodziców

UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2019/2020 26 CZERWCA 2020 r. (piątek) KLASY „0” – VIII*

-  godz. 7:00 – przywozy dzieci i uczniów według harmonogramu,
- godz. 8:00 – 12:00 – wręczenie świadectw promocyjnych oraz dyplomów ukończenia oddziału przedszkolnego i oddziałów zerowych dzieciom i uczniom według harmonogramu minutowego z zachowaniem rotacyjności, reżimu sanitarnego, a także wszelkich środków bezpieczeństwa i dystansu (załącznik),
- godz. 12:05 – 13:00 – pożegnanie absolwentów – uczniów klas VIII: wręczenie świadectw ukończenia szkoły i dyplomów absolwenta, przekazanie sztandaru i ślubowanie absolwentów,
- godz. 13:05 – 14:00 – uroczyste podziękowanie pracownikom szkoły odchodzącym na emeryturę,
- od godz. 13:15 – odwozy dzieci i uczniów.

28 CZERWCA 2020 r. (niedziela) Kościół parafialny pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Goworowie
- godz. 9:00 – uczestnictwo społeczności szkolnej w uroczystej mszy św., sprawowanej w intencji zakończenia roku szkolnego 2019/2020 oraz bezpiecznego wypoczynku w okresie wakacyjnym.

Dyrektor SP im. M. Kopernika w Goworowie
mgr Jacek Dobrzyński

* ze względów bezpieczeństwa przeprowadzenie uroczystości planowane jest na zewnątrz, przed budynkiem szkoły podstawowej – w pobliżu popiersia patrona szkoły. Proszę pamiętać o indywidualnych środkach ochrony osobistej (maseczki ochronne) oraz o dezynfekcji dłoni. W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych uroczystość odbędzie się w sali gimnastycznej (wejście od placu zabaw). Obowiązuje rotacyjność według harmonogramu minutowego dla danego rocznika. Wszystkie dzieci i uczniowie z danego oddziału zgłaszają się nie wcześniej jak 5 minut przed ustalonym czasem wręczenia świadectw i oczekują na swoją kolej pod opieką wychowawcy i nauczyciela towarzyszącego grupie. Dzieci i uczniowie korzystający z dowozu, bezpośrednio po przyjeździe do szkoły, jak również w oczekiwaniu na odwóz po uroczystości, będą mieli zapewnioną opiekę i wsparcie.

Harmonogram zakończenia 26.06.2020

Harmonogram dowozów 26.06.2020

 

Ósmoklasiści połamania piór!

Ogłoszenie

Ogłoszenie

Ważne informacje dla Ósmoklasistów.

Konkurs Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Goworowie

Chemia - ciekawa i kolorowa

Inspiracją do zrobienia „laboratorium chemicznego” w domu były lekcje chemii, moja ciekawość i oglądane na stronach internetowych pokazy chemiczne. Lekcje prowadzone przez Panią Joannę Janowską- Milczarek popchnęły mnie do działania, aby przekonać się jak z prostych i dostępnych w domu składników przeprowadzić doświadczenia chemiczne. Wybrałem 5 doświadczeń do których przeprowadzenia użyłem: sody oczyszczonej, oleju, octu, wody, barwników spożywczych, atramentu, płynu do mycia naczyń, tabletek musujących. Przeprowadzając doświadczenia i poszukując materiałów opisowych utrwaliłem wiedzę na temat: gęstości cieczy, dyfuzji, otrzymywania gazów. Na koniec wykonałem prezentację multimedialną, aby przedstawić efekty pracy. Zamieszczone zdjęcia są namiastką tej prezentacji.

Chemia nie jest nudna, zachęcam też was do wykonywania różnych ciekawych doświadczeń, a Pani Joannie Janowskiej- Milczarek dziękuję za inspirację i cenne uwagi.

 Maksymilian Pio Mróz, kl. 7a

 

Rusza nabór do oddziału sportowego w naszej szkole

Po rocznej nieobecności klasy sportowej w przestrzeni szkolnej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie, ruszamy z rekrutacją na nowy rok szkolny 2020/2021. Po uzyskaniu zgody Organu Prowadzącego na utworzenie w klasie IV profilu sportowego w zakresie piłki siatkowej (dziewczęta) i piłki nożnej (chłopcy) rozpoczynamy długo oczekiwany nabór. Nawiązując do wspaniałych tradycji i sukcesów sportowych uczniów naszej szkoły pragniemy zaprosić obecnych III-klasistów do fantastycznej sportowej przygody. Zachęcam Rodziców uczniów do rozważenia i przeanalizowania naszej propozycji skierowanej do uzdolnionych sportowo młodych adeptów gier zespołowych. Proszę zapoznać się z dokumentami i zawartym w nich harmonogramem postępowania rekrutacyjnego. Naszą ambicją i celem nadrzędnym jest dbanie o właściwy i harmonijny rozwój uczniów w sferze nie tylko psycho-społecznej i emocjonalnej, ale też fizycznej. Rozwijamy się w każdej dziedzinie, mając na uwadze poszukiwanie nowych kierunków i wyznaczając sobie ambitne cele. Jak to mawiał klasyk: „Przez sport do wiedzy”. Niech zatem ta nowa sportowa inicjatywa zyska akceptację społeczną i będzie najlepszą reklamą zdrowego stylu życia i Naszej szkoły – Szkoły Promującej Zdrowie. Ze sportowym przesłaniem i radosnym pozdrowieniem:

„Nie musisz być wielki, żeby zacząć, ale musisz zacząć, żeby być wielki”

Dyrektor SP im. M. Kopernika w Goworowie
mgr Jacek Dobrzyński

Regulamin oddziału sportowego

Załącznik Nr 1 do Regulaminu oddziału sportowego

Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału sportowego - załącznik nr 1

Orzeczenie lekarskie - załącznik nr 2

Test Sprawności Piłkarskiej PZPN – chłopcy

Potwierdzenie woli zapisu dziecka do klasy czwartej oddziału sportowego

Zarządzenie Nr 14/2020 w sprawie rekrutacji do oddziału sportowego – klasa IV o profilu piłka siatkowa (dziewczęta) / piłka nożna (chłopcy)

 

 

Ogłoszenie

Egzamin ósmoklasisty odbędzie się w dniach:
- język polski dnia 16.06.2020 r. o godz. 9:00
- matematyka dnia 17.06.2020 r. o godz. 9:00
- język angielski dnia 18.06.2020 r. o godz. 9:00
Zebranie zespołów nadzorujących przebieg egzaminu odbędzie się w czytelni biblioteki szkolnej o godz. 8:15 z zachowaniem środków bezpieczeństwa.

Dyrektor SP im. M. Kopernika w Goworowie
mgr Jacek Dobrzyński

Harmonogram dowozów w dniach 16.06 - 18.06.2020 r. egzamin ósmoklasisty

Uwaga konkurs!

Ogłoszenie

SZANOWNI PAŃSTWO, DRODZY UCZNIOWIE!
12 CZERWCA 2020 R. (PIĄTEK)
JEST USTALONYM DNIEM WOLNYM OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO - WYCHOWAWCZYCH. W WYŻEJ WYMIENIONYM DNIU BĘDĄ PROWADZONE ZAJĘCIA OPIEKUŃCZE PRZEZ DYŻURUJĄCYCH NAUCZYCIELI W GODZINACH OD 8:30 DO 12:30.
W TYM DNIU SZKOŁA NIE ZAPEWNIA DOWOZU ORAZ DOŻYWIANIA UCZNIÓW.

Z Poważaniem
Dyrektor SP im. M. Kopernika w Goworowie
mgr Jacek Dobrzyński

 

„Jacy jesteśmy, czyli trochę statystyk o naszej szkole” projekt stypendialny uczennicy Aleksandry Dobkowskiej

W związku z realizowanym przeze mnie projektem stypendialnym przeprowadziłam anonimową ankietę wśród nauczycieli i uczniów naszej szkoły. Chciałabym podzielić się spostrzeżeniami, które nasunęły się po przeanalizowaniu ankiet. Respondenci mogli wypowiedzieć się na temat pracy/nauki w naszej szkole, a także swoich zainteresowań i spędzania czasu wolnego.
Ankietę udało mi się przeprowadzić wśród 30 nauczycieli i 19 uczniów klas 7 i 8. Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku dominowały kobiety.
Nauczyciele najbardziej interesują się muzyką i literaturą (63%), zaś uczniowie sportem (63%) i mediami (42%). Wszyscy swoje zainteresowania najczęściej poszerzają poprzez wyjazdy, Internet i telewizję, a także książki tematyczne i czasopisma (tu dominują nauczyciele – 66 %) i treningi (z tej formy korzysta więcej uczniów – 47%).
Każdy z nas najwięcej wolnego czasu spędza z rodziną, poświęca go na swoje pasje lub spotyka się z przyjaciółmi. Nauczyciele w ogóle nie grają na komputerze, telefonie, natomiast 42% uczniów lubi taką formę spędzania wolnego czasu. Najczęściej wychodzimy do rodziny, przyjaciół i kina, rzadko na imprezy. Pedagodzy lubią oglądać programy informacyjne i edukacyjne, a młodzież filmy i programy rozrywkowe.
Uwaga! Żaden nauczyciel nie chce zmienić swojej pracy, około 80 % uczniów lubi się uczyć (choć 42% czasami pracują niesystematycznie). Tutorzy mają dobry kontakt z Uczniami , podopieczni też tak uważają. Opiekunowie cenią w wychowankach kreatywność i odpowiedzialność (70%), zaś wychowankowie w opiekunach wyrozumiałość (79%) i sprawiedliwość (73%). Zarówno nauczycielom, jak i uczniom zdarzyło się spóźnić do pracy/szkoły. Według większości respondentów oceny szkolne są potrzebne, ponieważ mobilizują do pracy.
Czy marzenia nauczycieli były podobne do naszych? Kiedyś nasi nauczyciele pragnęli, żeby w przyszłości zostać, np. weterynarzem, tancerzem, aktorem, dziennikarzem, nauczycielem, pilotem samolotów pasażerskich, pielęgniarką, podróżnikiem, marynarzem … My, uczniowie, marzymy o zawodzie: programisty, lekarza, policjanta, architekta, żołnierza, informatyka, nauczyciela…
Nie wiem, skąd wzięły się odpowiedzi przeczące pod pytaniem: Czy odniosłeś w życiu sukces? Być może dlatego, że to słowo jest różnie definiowane. Cieszę się, że mogłam przeczytać tyle mądrych wypowiedzi. Osiągniętym sukcesem, według ankietowanych, jest rodzina, wymarzony zawód, zdobyte wykształcenie, przyjaciele, zdana matura, ukończenie studiów, miejsca w konkursach plastycznych, zawodach sportowych …
Zdania ankietowanych są podzielone, jeśli chodzi o powiązanie sukcesu życiowego z sukcesami szkolnymi. Zacytuję po jednej przykładowej argumentacji:
„Tak, ponieważ to szkoła ma ogromny wpływ na naszą przyszłość, dając nam w prezencie solidny fundament. Często te pierwsze sukcesy szkolne budują w nas odpowiednią motywację i potwierdzają w nas przekonanie, że jesteśmy w stanie osiągnąć bardzo wiele, jeżeli tylko w siebie uwierzymy”.
„Nie, ponieważ nasz sukces zależy od tego, jakimi jesteśmy ludźmi i naszego podejścia do życia, naszej otwartości, kreatywności. Wielu jest ludzi sukcesu, którzy niekoniecznie realizowali się w szkole, jako prymusi …”
Dziękuję wszystkim Nauczycielom i Uczniom, którzy poświęcili swój cenny czas i wzięli udział w moim badaniu. Dzięki owocnej współpracy powstał ten artykuł.

Aleksandra Dobkowska
uczennica klasy 7a

Zarządzenie Nr 13/2020

Podsumowanie Szkolnego Konkursu „Laurka dla Ojca Świętego Jana Pawła II”

Serdecznie dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie prac na konkurs z okazji 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II. Walory artystyczne prac oceniała komisja w składzie: Ewa Lubiak, Żanetta Korczakowska i Dariusz Twardziak.

Jury wyłoniło następujących laureatów konkursu:
Kategoria I (klasy 0–I):
I miejsce: Wiktoria Oleksiak - 0 - filia Szczawin
II miejsce: Karol Bielarczyk - 0a
III miejsce: Fabian Cieśluk - 0b
Wyróżnienia: Kamil Błaszczak 0c i Oliwia Rybaczyk 0a
Kategoria II (klasy 2–3):
I miejsce: Karolina Kukulska 3b
II miejsce: Aleksandra Kanclerz 2b
III miejsce: Szymon Gąsior 3b i Julia Pawełczyk 2a
Wyróżnienie: Jan Dąbrowski 2b
GRATULUJEMY!

Nagrody będą do odebrania w sekretariacie Szkoły Podstawowej w Goworowie od 02.06.2020 r.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

Katarzyna Bochenek

Udanego wypoczynku!

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

19 CZERWCA 2019 r.

Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Goworowie
KLASY „0” – V
- godz. 8.00 – 10.00 – uroczysta akademia dla klas 0-V w sali gimnastycznej z okazji zakończenia roku szkolnego 2018/2019,
- godz. 10.00 – 10.45 – spotkanie uczniów klas 0-V z wychowawcami według harmonogramu na dzień 19 czerwca 2019 roku,
- godz. 11.00 – odwozy uczniów klas 0-V.

KLASY VI – VIII i III Gimn.
- godz. 8.00 – 10.00 – spotkanie uczniów klas VI-VIII i III Gimn. z wychowawcami według harmonogramu przydziału na dzień 19 czerwca 2019 roku,
- godz. 10.15 – 12.45 – uroczysta akademia dla klas VI-VIII i III Gimn. w sali gimnastycznej z okazji zakończenia roku szkolnego 2018/2019,
- godz. 13.00 – odwozy uczniów klas VI-VIII i III Gimn.

Dyrektor SP im. M. Kopernika w Goworowie
mgr Jacek Dobrzyński

Przydział sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcą

Dowozy 17.06. - 19.06.2019 r.

"Jak zapamiętać - ż"

W czerwcu został rozstrzygnięty konkurs plastyczno - ortograficzny "Jak zapamiętać -ż". Uczniowie w tym roku tworzyli ortogramy ułatwiające zapamiętanie pisowni wyrazów z "ż". W nagrodę otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki.

Wyniki:
I miejsce: Julia Jarka, Agata Pazik
II miejsce: Wiktoria Dąbkowska, Filip Zięba, Daniel Łazicki
III miejsce: Aleksandra Buczyńska, Julia Lewandowska, Łukasz Zacharek

Gratulujemy pomysłów
Organizatorka konkursu:Ewa Mirowska

Spotkanie z ratownikiem medycznym.

W dniu 10.06.2019 gościliśmy w naszej szkole pana Andrzeja Gęsicha ratownika medycznego. Spotkanie zostało zrealizowane w ramach programu "Poznajemy zawody" . Na wstępie nasz gość opisał swój zawód w którym pracuje. Potem wyjaśnił, że praca ratownika polega na udzielaniu sprawnej, szybkiej i profesjonalnej pomocy, szczególnie w sytuacjach nagłego zagrożenia zdrowia lub życia. Dzieci uzyskały informacje na temat udzielania pierwszej pomocy. Uczyły się, jak należy sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej. Pan Andrzej zaprezentował na fantomie sposób wykonywania sztucznego oddychania. Ogromną ciekawość wzbudzała zawartość ciężkiej torby ratowniczej.
Spotkanie dostarczyło dzieciom wielkich wrażeń, a także bardzo cennych wiadomości. Dziękujemy Panu Andrzejowi za cenne uwagi i rady na nadchodzące wakacje.

B. Rutkowska
K. Gałązka

Msza Święta

W związku ze zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców oraz pracowników szkoły na Mszę Świętą, która odbędzie się 16 czerwca 2019 r. (niedziela) o godzinie 9:00.

 

STYPENDIADA WCZESNOSZKOLNA

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie po raz piąty przystąpili do Ogólnopolskiej Stypendiady Wczesnoszkolnej.
Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych:
- dla uczniów klas I
- dla uczniów klas II i III.

Uczniowie klas I w konkursie plastycznym „Plastuś” mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną na jeden lub więcej z zaproponowanych tematów:
1. pocztówka bożonarodzeniowa lub noworoczna
2. moje wymarzone akwarium
3. zakładka do książki
4. maska w kształcie zwierzątka.

Za każdy konkurs uczeń mógł zdobyć 50 punktów.
W tej kategorii wyróżnienie z największą liczbę punktów zdobyła uczennica klasy Ib Oliwia Stachacz.

W klasach II i III w konkursie czytelniczym „Abecadło” uczniowie musieli wykazać się znajomością treści utworu literackiego Kornela Makuszyńskiego:
w klasie II – „120 przygód Koziołka Matołka”
w klasie III – „Przygody Koziołka Matołka”.

Konkurs ortograficzny „Ortografek” – sprawdzał znajomość reguł ortograficznych - pisownię wyrazów z u – ó, ż– rz, h – ch.

Konkurs matematyczny „Plusik” to zabawy dodawaniem i odejmowaniem w zakresie 40 dla uczniów klas drugich i w zakresie 100 dla uczniów klas trzecich.

W konkursie plastycznym „Plastuś” – uczniowie mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną na jeden lub więcej z zaproponowanych tematów:
1. pocztówka bożonarodzeniowa lub noworoczna
2. moje wymarzone akwarium.

Za każdy konkurs uczeń mógł zdobyć 50 punktów.

Wyniki konkursów przedstawiają się następująco:
Klasy II
Konkurs plastyczny:
wyróżnienie – Adam Damięcki z klasy II a (46 punktów)
– Dobromiła Kornelia Nowak z klasy II a (44 punkty).

Klasy III
Konkurs czytelniczy:
wyróżnienie – Natalia Dobkowska z klasy III a (43 punkty).
Konkurs plastyczny:
wyróżnienie – Natalia Dobkowska z klasy III a (43 punkty).
Zwycięzcom gratuluję, a nauczycielom dziękuję za trud i zaangażowanie w przygotowaniu uczniów do konkursu.

Szkolny koordynator konkursu:
Anna Kaczmarczyk

„Dzień Nauki” w szkole


W poniedziałek, 3 czerwca, w szkole odbywały się aktywności związane z "Dniem Nauki". Uczniowie klas 7, 8 i III gimnazjum mogli obserwować doświadczenia oraz uczestniczyć w niektórych z nich.
W sali nr 3, pod opieką p. Jadwigi Gołębiewskiej, uczniowie prezentowali swoje doświadczenia związane z biologią. Natalia Gąsior i Zuzanna Nowak demonstrowały obserwacje mikroskopowe pantofelka, wyhodowanego przez uczniów klas 5 uczestniczących w zajęciach koła biologicznego. Wiktor Gruz przedstawiał pod mikroskopem plazmolizę w komórkach skórki cebuli. Dariusz Pazuła, Jakub Gęsich i Kamil Tyszka ukazywali efekty wpływu detergentów na stan błon biologicznych w ogórku i buraku. Adrian Lipka z Jakubem Staszczukiem przekonywali, że trawienie rozpoczyna się już w jamie ustnej, a Oskar Andryszczyk objaśniał, jak można wykryć witaminę C w owocach. Jedyne przedstawicielki klas 8, Wiktoria Dziełak i Kinga Sadowska, przybliżały wpływ światła, zasolenia i zakwaszenia na kiełkowanie nasion oraz zaprezentowały kierunek transportu wody w roślinie. Natalia z Zuzanną zastąpiły nieobecnego w tym dniu kolegę, Mateusza Wróblewskiego, który wskazywał, że kwasy mają duży wpływ na kości.

Na holach 1 i 2 piętra można było uczestniczyć w doświadczeniach z fizyki.
Natalia Eksterowicz, Aleksandra Mateusiak, Amelia Ostrowska i Kornelia Wyrębek miały stanowisko na holu 1 piętra. Dziewczęta pokazywały zjawisko ciśnienia atmosferycznego w doświadczeniu „Czarodziejskie szklanki”, wpływ detergentów i stężenia roztworu na zjawisko napięcia powierzchniowego, swobodny spadek ciał oraz wytwarzanie dźwięku na źdźble trawy.
Igor Grabowski, Dominik Puczkowski i Igor Węgielewski czekali na kolegów i koleżanki na holu
2 piętra. Tu również można było zobaczyć zjawisko napięcia powierzchniowego, ale w innej wersji. Oprócz tego chłopcy demonstrowali zjawiska związane z dźwiękiem – „sznurkowy” telefon oraz „grającą świeczkę”.

Widzowie chętnie uczestniczyli w obserwacjach, włączali się aktywnie w doświadczenia. Niestety, byli również tacy, którzy utrudniali demonstrującym ich pracę. Mimo to „Dzień Nauki”, zarówno przedstawiający, jak i oglądający, uważali za udany i ciekawy.

Marek Skierczyński

 

 

Zawody z lekkiej atletyki.

W maju odbyły się zawody z lekkiej atletyki. Nasi uczniowie wyróżnili się, zajmując czołowe miejsca. Jako pierwsze odbyły się zawody powiatowe 18 maja w Kadzidle. Poniższa tabela przedstawia zwycięzców, którzy zakwalifikowali się do zawodów wyższego szczebla:
1. Patrycja Bodytka kula 3kg – I miejsce
2. Szymon Zalewski kula 5 kg – II miejsce
3. Krystian Subzda 1000m – II miejsce
4. Krystian Kurak skok w dal – III miejsce
5. Przemysław Książek 400m – III miejsce
6. Jakub Dziełak kula 5kg – III miejsce
7. Jakub Sobotka kula 5kg – IV miejsce
8. Hubert Piątek 100m – VI miejsce
Kolejny etap to zawody międzypowiatowe , które też odbyły się w Kadzidle 25 maja 2019r.
1. Krystian Subzda 1000m – III miejsce
2. Krystian Kurak skok w dal – III miejsce
3. Jakub Dziełak kula 5kg – III miejsce
Tu też uczniowie odnieśli sukces. Trzech zawodników zakwalifikowało się do zawodów wojewódzkich, które odbyły się 31 maja 2019 r. na stadionie w Warszawie, uczniowie dzielnie walczyli i zajęli następujące miejsca:
1. Krystian Subzda 1000m – IX miejsce.
2. Krystian Kurak skok w dal – zakwalifikował się do finału zajął VIII miejsce oraz ustalił nowy rekord szkoły.
3. Jakub Dziełak kula 5kg – IX miejsce oraz ustalił nowy rekord szkoły.
Dziękujemy bardzo wszystkim zawodnikom, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę na w/w zawodach oraz gratulujemy panu Jarkowi Karpińskiemu.

Ze sportowym pozdrowieniem
Elżbieta Bieniecka

Lekcja otwarta

Dnia 21 maja 2019 r. uczniowie klasy Ic zaprezentowali rodzicom swoją wiedzę i umiejętności podczas zajęć otwartych z edukacji polonistycznej. Rodzice mogli także zobaczyć, jak prowadzona jest lekcja z wykorzystaniem elementów oceniania kształtującego oraz jak pracuje się z OK zeszytem.

Wychowawca Anna Kaczmarczyk

Turniej ortograficzny dla klas III- „Z ortografią za rogi- rz”


W tym roku pod hasłem „Z ortografią za rogi” odbył się turniej ortograficzny dla klas III. Zasady kolejnych konkurencji przybliżali młodszym koleżankom i kolegom uczniowie klasy VII a: Emilia Ciskowska, Patrycja Ciskowska, Natalia Gąsior i Dariusz Pazuła . Do rywalizacji przystąpili uczniowie klasy III a z liderami Natalią Dobkowska i Natalią Zalewską oraz klasy III b na czele z Bartoszem Pietrasem i Janem Subzdą. Dzieci miały za zadanie rozwiązać zagadki, krzyżówki ortograficzne, sprawdzić pamięć w memory, popisać się refleksem i logicznym myśleniem w skojarzeniach, rywalizowali, kto napisze poprawnie najwięcej wyrazów z „rz”. Gry i zabawy dydaktyczne sprawdzały ich znajomość reguł pisowni wyrazów z „rz” i umiejętność zastosowania ich w praktyce. Uczniowie byli zainteresowani i zaangażowani w wykonywanie zadań. Rywalizacja była wyrównana, ale więcej punktów zdobyli uczniowie klasy III a. Pan dyrektor Jacek Dobrzyński wręczył nagrody dla liderów i symboliczne upominki dla pozostałych uczniów. Gratulujemy paniom Katarzynie Chilickiej i Elżbiecie Kucharczyk solidnego przygotowania do turnieju.

Ewa Mirowska- organizatorka konkursu
oraz uczniowie klasy VII a

Lwiątko 2019


W marcu odbył się w szkole Konkurs Fizyczny "Lwiątko". Celem Konkursu jest propagowanie nauk przyrodniczych i ścisłych, a w szczególności fizyki wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorem jest Fundacja Akademia Młodych Fizyków. Patronat nad konkursem objęli: Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego, Polskie Towarzystwo Fizyczne, Polskie Towarzystwo Fizyczne Oddział Krakowski oraz czasopisma Foton i Neutrino.
Przyznawane są wyróżnienia i honorowe tytuły:
- hiperon– dla uczestników, którzy otrzymali co najmniej 125 punktów,
- kaon– dla uczestników, którzy otrzymali co najmniej 100 i mniej niż 125 punktów,
- taon– dla uczestników, którzy otrzymali co najmniej 75 i mniej niż 100 punktów.
Udział w konkursie wzięli: Kinga Krupa, Kinga Sadowska, Aleksandra Szklarczyk, Igor Grabowski, Aleksandra Mateusiak, Dominik Puczkowski, Cezary Miłek i Michał Małecki.
Najlepszy wynik uzyskał Dominik Puczkowski, niestety zabrakło kilku punktów do uzyskania wyróżnienia.
Wszystkim uczestnikom i ich rodzicom składam gratulacje.

Marek Skierczyński

Ogłoszenie

 

Zebranie klasyfikacyjne Rady Pedagogicznej Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Goworowie odbędzie się dnia 10.06.2019 r. (poniedziałek) o godz. 15:00 w stołówce szkolnej.
Obecność obowiązkowa!

Dyrektor S. P. im. M. Kopernika w Goworowie
mgr Jacek Dobrzyński

Klauzula informacyjna

 

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016r. informuję, iż:
1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest: Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Koprenika w Goworowie reprezentowany przez Dyrektora z siedzibą, ul. Goworówek 43a, 07-440 Goworowo, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel.: 29 761-40-61;
2. Kontakt z inspektorem ochrony danych w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Koprenika w Goworowie jest p. Magdalena Topa pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;
3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu wykonywania zadań statutowych na podstawie Ustawy o samorządzie gminnym Dz.U. 2001.142.1591 ze zm. oraz obowiązujących przepisów prawa);
4. Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą osoby upoważnione przez ADO do przetwarzania danych osobowych w celu wykonywania obowiązków służbowych;
5. Pani/Pana dane osobowe będą/nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej;
6. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres – zgodnie z instrukcją kancelaryjną;
7. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem;
8. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do UODO, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.;
9. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest wymogiem ustawowym/warunkiem. Jest Pan/Pani zobowiązana do ich podania, a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie pozostawienie sprawy bez rozpatrzenia.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

21 czerwca 2018r.
Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Goworowie

- godz. 12:45 - zbiórka przed szkołą (przemarsz ze sztandarem do kościoła, uczniowie z poszczególnych klas w towarzystwie wychowawców, nauczycieli i rodziców),
- godz. 13:00 – uroczysta msza św. w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Goworowie kończąca rok szkolny 2017/2018,
- godz. 13:40 - przemarsz uczniów z kościoła do szkoły pod opieką wychowawców i pozostałych nauczycieli oraz rodziców,
- godz. 14:00 – uroczysta akademia dla klas II-III w sali gimnastycznej z okazji zakończenia roku szkolnego 2017/2018,
- godz. 15:40 - spotkanie uczniów klas II-III z wychowawcami według harmonogramu na dzień 21 czerwca 2018 roku.
Po uroczystości odwozy uczniów wg harmonogramu na dzień 21.06.2018 r.

Dyrektor SP im. M. Kopernika w Goworowie
mgr Jacek Dobrzyński

22 czerwca 2018 r.
Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Goworowie
- godz. 7:45 - zbiórka przed szkołą (przemarsz ze sztandarem do kościoła, uczniowie z poszczególnych klas w towarzystwie wychowawców, nauczycieli i rodziców),
- godz. 8:00 – uroczysta msza św. w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Goworowie kończąca rok szkolny 2017/2018,
- godz. 8:40 - przemarsz uczniów z kościoła do szkoły pod opieką wychowawców i pozostałych nauczycieli oraz rodziców,
- godz. 9:00 – uroczysta akademia dla klas 0-III w sali gimnastycznej z okazji zakończenia roku szkolnego 2017/2018,
- godz. 10:40 - spotkanie uczniów klas 0-III z wychowawcami według harmonogramu na dzień 22 czerwca 2018 roku,
- godz. 9:00 – spotkanie uczniów klas IV-VII z wychowawcami według harmonogramu przydziału na dzień 22 czerwca 2018 roku,
- godz. 10:40 – uroczysta akademia dla klas IV-VII w sali gimnastycznej z okazji zakończenia roku szkolnego 2017/2018.

Dyrektor SP im. M. Kopernika w Goworowie
mgr Jacek Dobrzyński

Konkursy podsumowujące pracę na zajęciach korekcyjno - kompensacyjnych.

W maju odbyły się w naszej szkole konkursy podsumowujące pracę na zajęciach korekcyjno - kompensacyjnych. Pierwszy, plastyczno - ortograficzny pod hasłem „Jak zapamiętać?”, polegał na wymyśleniu ortogramu ułatwiającego zapamiętanie wyrazów z trudnością ortograficzną. Drugi, ortograficzny „Z ortografią za rogi”, wymagał od uczniów wykazania się znajomością reguł ortograficznych i umiejętnością bezbłędnego pisania. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, laureaci nagrody książkowe, a pozostali drobne upominki.
Gratulujemy uczniom odwagi w podejmowaniu wyzwań i osiągnięcia dobrych wyników.

Ewa Mirowska

Wyniki konkursu plastyczno - ortograficznego „Jak zapamiętać?”:
I miejsce: Daniel Łazicki
II miejsce: Emilia Ciskowska, Natalia Gąsior, Katarzyna Łępicka
III miejsce: Patrycja Ciskowska, Kacper Kusik, Michał Zacharek
Wyniki konkursu ortograficznego „Z ortografią za rogi”:
I miejsce: Patrycja Ciskowska
II miejsce: Emilia Ciskowska
III miejsce: Daniel Łazicki

Mistrzostwa Międzypowiatowe z Lekkiej Atletyki Młodzików i Juniorów Młodszych.

29 maja 2018 odbyły się Mistrzostwa Międzypowiatowe z Lekkiej Atletyki Młodzików i Juniorów Młodszych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którzy uplasowali się na następujących pozycjach:
1. III miejsce - Jakub Dziełak kula 5kg
2. IV miejsce – Aleksandra Rutkowska 100m
3. V miejsce – Patrycja Majkowska 400m
4. VII miejsce – Patrycja Bodytka kula 3kg
5. VI miejsce – Hubert Piątek 100m
6. Jacek Pietras – skok w dal
7. Przemysłąw Książek – 100m
8. Jakub Sobotka – kula 5kg
9. Łukasz Bełdycki – 100m
Powyższe wyniki pokazują nam awans Jakuba Dziełaka do zawodów wojewódzkich. Gratulujemy awansu i dziękujemy wszystkim zawodnikom oraz panu J. Karpińskiemu za godne reprezentowanie szkoły.
Ze sportowym pozdrowieniem
Elżbieta Bieniecka

Dzień Dziecka na wesoło.


W naszej szkole Dzień Dziecka obchodzony jest co roku bardzo uroczyście. Na wspólnym apelu wszyscy uczniowie otrzymali gorące życzenia. Następnie z niecierpliwością zebrali się przed szkołą, gdzie czekała na nich niespodzianka. Tym razem zajęcia poprowadziła z nimi pani Dominika Potomska - animator zabaw dla dzieci. Zrobiło się gwarno i wesoło. Uczniowie obejrzeli pokaz robienia baniek mydlanych. Sami mieli też okazję poćwiczyć i przekonali się , że to nie takie łatwe zadanie. Dziewczynki skorzystały z lekcji robienia makijażu, a chłopcy poprosili o tatuaże. Następnie wszyscy rozpoczęli sportową rywalizację. W przeciąganie liny zaangażowali się nawet nauczyciele pomagając swoim wychowankom. Przejście pod liną wygrali nieliczni uczniowie.
Dzieci były bardzo zadowolone. Dziękowały za tak ciekawy sposób spędzenia Dnia Dziecka.

Barbara Rutkowska

Wymiana pocztówkowa - zakończenie

Akcja, do której w roku szkolnym 2017/2018 przystąpiła klasa 3c, dobiega końca. Przypomnę, polegała ona na wymianie pocztówek z innymi szkołami z całej Polski.
Udział w akcji rozpoczęliśmy od wysłania 15 pocztówek. Potem były następne. Łącznie wysłaliśmy 94 pocztówki. Zwrotne kartki docierały do nas niemalże każdego dnia. Otrzymaliśmy 56 pocztówek od uczniów z innych szkół z całej Polski.
Napisali do nas z: Glinika Polskiego, Radomia, Poznania, Lubonia, Opatowa, Piotrkowa Trybunalskiego, Katowic, Henrykowa, Włocławka, Suchacza, Szczecina, Żyrardowa, Głogoczowa, Wrocławia, Rawy Mazowieckiej, Luzina, Darłowa, Wieliczki, Piszu, Białegostoku, Giżycka, Torunia, Iławy, Kamiennej, Mławy, Sokołowa Podlaskiego, Ząbrowa, Puław, Kalisza, Jarosławia, Tych, Mogielnicy, Leśniowic, Kłodzka, Łochowa, Starogardu Gdańskiego, Lubonia, Rypina, Teresina, Cierpic, Chociczej, Cięciny, Czaplinka, Latowicza, Giez, Baborowa, Łodzi, Lęborka, Fromborka, Ząbek, Krakowa, Szamotuł, Tczewa, Siemianowic Śląskich.
Cieszyliśmy się bardzo, kiedy na mapie Polski w innych szkołach pojawiała się nasza widokówka.
W czasie trwania akcji otrzymaliśmy również 3 listy. Jeden od uczniów klasy 3d ze szkoły w Katowicach, drugi od uczniów klasy 3c ze szkoły w Szczecinie. Na wszystkie odpisaliśmy. Jednak najbardziej zaprzyjaźniliśmy się z uczniami klasy 3c ze Szczecina. Nazwali nas „bliźniaczą klasą”. Bardzo się nam to podobało i postanowiliśmy napisać listy do każdego ucznia. Byli zachwyceni i ponownie nam odpisali, też do każdego z nas. W ten to sposób nawiązała się przyjaźń pomiędzy uczniami.
Mam nadzieję, że będzie trwała dalej.
Należy nadmienić, że to rodzice uczniów klasy 3c sfinansowali zakup pocztówek (na początku były z widokiem Ostrołęki) i znaczków pocztowych. Za co bardzo dziękuję. Potem samodzielnie zaczęliśmy je wykonywać.
Wysyłaliśmy widokówki nie tylko z pozdrowieniami, ale też karty z życzeniami świątecznymi.
Udział w akcji był dla uczniów ogromną radością. Dzięki niej uczniowie poznawali miejsca w pięknym kraju, posługiwali się mapą oraz realizowali jeden z punktów podstawy programowej.

Wychowawca Anna Kaczmarczyk

Niespodzianka


Uczeń klasy 3c Sebastian Wiktor Jagiełło wziął udział w konkursie plastycznym „Moja ulubiona książka” zorganizowanym przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Przygotowana przez niego praca nie zakwalifikowała się do ścisłego finału konkursu, jednak udział w nim Sebastian zapamięta długo.
Praca – okładka do matematyki dla ucznia klasy 4 szkoły podstawowej – była zaskakująca i krzepiąca dla kierownika zespołu promocji nad serią materiałów do nauczania matematyki (seria Matematyka z plusem). Ma nadzieję, że Sebastian będzie poznawał bliżej matematykę i rozwijał swoje umiejętności w tym przedmiocie.
W związku z tym postanowił przekazać uczniowi drobny upominek od Matematyki z plusem wraz z życzeniami sukcesów w rozwijaniu swoich pasji i zainteresowań.

Wychowawca Anna Kaczmarczyk

"Co słychać w lesie?" - gminny konkurs przyrodniczy dla klas trzecich


Konkurs dla trzecioklasistów pod hasłem „Co słychać w lesie?” odbył się 29 maja 2018 r. w szkole w Szczawinie. Tegoroczna edycja przebiegała pod nazwą: „Las w oczach polskich poetów i twórczości plastycznej uczniów klas III gminy Goworowo”. Uczestnicy reprezentowali szkołę: w Kuninie, Pasiekach i filię w Szczawinie.
W pierwszym etapie uczniowie losowali wiersze poetów o tematyce związanej ze środowiskiem leśnym, a następnie wykonywali różnymi technikami prace plastyczne zgodne z tematyką. Druga część to konkurs pięknego czytania wylosowanych wierszy.
Komisja konkursowa wnikliwie oceniła rysunki oraz czytanie. Zwróciła uwagę na wysoki poziom umiejętności czytelniczych uczniów.
Laureatami zostali: Andrzejewska Gabriela, Kordaś Kacper Janusz, Krupa Maria, Sadłowski Filip, Wierzbicki Łukasz.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz wyjątkowe nagrody książkowe ufundowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Goworowie, która była współorganizatorem konkursu.

Dziękuję za współpracę!
Barbara Rutkowska

Ogłoszenie

Zebranie klasyfikacyjne Rady Pedagogicznej Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Goworowie odbędzie się dnia 15.06.2018 r. (piątek) o godz. 15:00 w stołówce szkolnej.
Obecność obowiązkowa!

Dyrektor S.P. im. M. Kopernika w Goworowie
mgr Jacek Dobrzyński

Zwiedziliśmy naszą stolicę Warszawę.


Dnia 22 maja 2018 r. odbyła się jednodniowa wycieczka do Warszawy. Pojechały na nią dzieci z oddziałów przedszkolnych, uczniowie z klas II–III ze Szczawina oraz uczniowie z klasy II b z Goworowa. Zwiedzaliśmy najciekawsze miejsca w stolicy, które przykuwają uwagę turystów.
Do Warszawy wyjechaliśmy o siódmej rano, ale przedszkolaki wcale nie narzekały. Zwiedzanie stolicy rozpoczęliśmy od spaceru po warszawskiej Starówce od Placu zamkowego z Kolumną Zygmunta i Zamkiem Królewskim poprzez Rynek Starego Miasta do Pomnika Małego Powstańca. Następnie przejechaliśmy do Centrum Nauki Kopernik, gdzie w nowoczesnym Planetarium odbył się seans pt.: "Tam, gdzie żyły smoki". Pokaz dla najmłodszych uczestników prowadzony był na żywo i miał charakter interaktywny. Dzieci wyszły pełne zachwytu nad pomysłem takich zajęć.
Potem autokar ruszył w stronę Zespołu Pałacowo – Parkowego Łazienek Królewskich, by dzieci mogły uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych:
- "Poznaj króla" uczniowie z klas II-III
- "Zostań nadwornym artystą" dzieci z oddziałów przedszkolnych
Warsztaty odbywały się w Starej Oranżerii, w trakcie których uczestnicy wzbogacili swoją wiedzę na temat insygniów i strojów królewskich oraz poznali warsztat pracy rzeźbiarza.
Od godziny 14.00 zwiedzaliśmy z pilotem warszawskie ZOO, gdzie zobaczyliśmy różne zwierzęta
m.in. lwy, słonie, hipopotamy. Najwięcej wrażeń i emocji wywołały kolorowe rybki i popisy małpek.
Czas płynął szybko i niestety musieliśmy już wracać do domu. W drodze powrotnej zajechaliśmy do McDonalda na ciepłe frytki.
Wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń byliśmy zadowoleni.
"Czekamy na następną wycieczkę" – mówiły dzieci wychodząc z autokaru.

Barbara Rutkowska

Lekcja zdrowego odżywiania

W dniu 14.05 w naszej szkole odbyła się lekcja zdrowego odżywiania połączona z zawodami na kreatywności i wiedzę z języka angielskiego. Uczniowie klasy II B I A oddziałów gimnazjalnych przyszykowali zdrowe i smaczne kanapki oraz opisywali lekcję w języku angielskim. Nie obyło się bez śmiechu i dobrej zabawy. Opiekunem projektu była Pani Joanna Głażewska.

Mistrzostwa Ostrołęki i Powiatu Ostrołęckiego w Lekkiej Atletyce Młodzików i Juniorów Młodszych.

17 maja 2018 r. w Kadzidle odbyły się Mistrzostwa Ostrołęki i Powiatu Ostrołęckiego w Lekkiej Atletyce Młodzików i Juniorów Młodszych. Nasi uczniowie brali udział w zawodach i zajęli czołowe miejsca:

VI Powiatowy Konkurs Piosenki Uczniowskiej „Nutka”

Śpiewajmy wszyscy w ten radosny czas,
śpiewajmy razem ilu jest tu nas.
Choć lata młode szybko płyną, wiemy że
nie starzejemy się.

Słowami znanej wszystkim piosenki rozpoczęła się szósta już edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Uczniowskiej „Nutka”. Odbył się on 23 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej w Goworowie. Sala gimnastyczna zgromadziła liczną widownię, a uczestnicy – oprócz gospodarzy – przyjechali z Ołdak, Rzekunia, Łysych, Wąsewa, Pasiek, Ostrołęki, Borawego i Wykrotu.
W sumie, w konkursie wzięło udział 21 wokalistów w czterech kategoriach wiekowych. W roli prowadzących w tym roku zadebiutowali uczniowie klasy III gimnazjum – Łukasz Borczon i Patrycja Majkowska. Spisali się świetnie.
W skład komisji oceniającej weszli: pani Elżbieta Bogdanowicz, pani Władysława Niedźwiecka – jak co roku oraz pierwszy raz na konkursie w roli jurora – pan Tomasz Grześkowicz – przewodniczący. Poziom konkursu w tym roku był bardzo wyrównany, szczególnie w najstarszej kategorii. Zostały przyznane aż trzy miejsca ex aequo. Repertuar był dość zróżnicowany, ale trzeba przyznać, że wokaliści wybierają utwory trudne i tym samym, z roku na rok, wysoko podnoszą poprzeczkę. Jednak jak zawsze konkursowi towarzyszyła bardzo przyjazna i miła atmosfera.
Swoją obecnością, jako gość specjalny, zaszczycił konkurs w tym roku pan Wojciech Dudkowski – lider zespołu Droga na Ostrołękę. Nawiązał wspaniały kontakt z publicznością, tą młodszą i tą starszą. Choć muzyka „country” jest wciąż gatunkiem niszowym, to pan Wojciech udowodnił, że można ją polubić i dobrze się przy niej bawić. To wszystko jednak dzięki temu, że jak sam o sobie mówi: „Muzyka gra we mnie”, dlatego z powodzeniem zaraził wszystkich swoim entuzjazmem i pogodą ducha.
Komisja oceniająca przyznała w każdej kategorii wiekowej I, II i III miejsca oraz szereg wyróżnień.
Pan dyrektor Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie ufundował – podobnie jak w zeszłych latach – statuetkę dla „Wschodzącej Gwiazdy Szkolnej Estrady”, którą komisja w tym roku przyznała Żanecie Dziełak ze Szkoły Podstawowej w Wąsewie. Dziewczynka odebrała nagrodę wśród zachwytu i radości mamy i pani opiekun. Żaneta wyśpiewała sobie też zwycięstwo w kategorii wiekowej kl. II-III piosenką „Motylem byłam”.
I miejsce w kat. wiekowej kl.”0”-I komisja przyznała Aleksandrze Sówce ze Szkoły Podstawowej w Pasiekach, natomiast II miejsce – Karolinie Kukulskiej ze Szkoły Podstawowej w Goworowie. Były to jedyne uczestniczki w tej kategorii.

Ogłoszenie

Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie!
1 czerwca 2018 r. (piątek)
jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. w wyżej wymienionym dniu odbędzie się III szkolny festiwal nauki (oddziały gimnazjalne) oraz dzień dziecka i sportu szkolnego (szkoła podstawowa) według harmonogramu ustalonego przez organizatorów.
W tym dniu szkoła zapewnia dowóz oraz dożywianie uczniów.

Z poważaniem
Dyrektor SP im. M. Kopernika w Goworowie
mgr Jacek Dobrzyński

III Szkolny Festiwal Nauki