Mistrz Ortografii 2017/2018

Kategoria: Wydarzenia Opublikowano: środa, 22, listopad 2017 Administrator

3 listopada 2017 roku w Gimnazjum w Goworowie, na wzór dyktanda narodowego, odbyło się III Szkolne Dyktando Ortograficzne pod hasłem: „Mistrz Ortografii 2017/2018”.
   Zainteresowanie konkursem było bardzo duże. Do zmagań z językiem polskim przystąpiło 60 gimnazjalistów, 4 odważnych nauczycieli oraz 6 osób z zaprzyjaźnionych instytucji goworowskich. Uczestnicy pisali dyktando pełne „pułapek” ortograficznych.
    W trudnej rywalizacji zwycięzcami zostali ci, którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad pisowni i umiejętności ich zastosowania w praktyce.
   W kategorii gimnazjalistów I miejsce i tytuł „Mistrza Ortografii 2017/2018” zdobył Cezary Miłek z klasy IIA. Mistrzem ortografii z nielicznej grupy nauczycieli została p. Bogumiła Lewicka-Mróz. Natomiast najlepiej z zaprzyjaźnionych instytucji napisała p. Sylwia Wilczewska.
    Podczas konkursu panowała wspaniała atmosfera. Nagrody dla zwycięzców zostaną wręczone podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2017/2018.
Już dzisiaj zapraszamy do kolejnych zmagań ortograficznych. Do zobaczenia za rok.

Agnieszka Dudziec
Joanna Gryczka