Wymiana pocztówkowa - zakończenie

Kategoria: Informacje Opublikowano: poniedziałek, 18, czerwiec 2018 Administrator

Akcja, do której w roku szkolnym 2017/2018 przystąpiła klasa 3c, dobiega końca. Przypomnę, polegała ona na wymianie pocztówek z innymi szkołami z całej Polski.
Udział w akcji rozpoczęliśmy od wysłania 15 pocztówek. Potem były następne. Łącznie wysłaliśmy 94 pocztówki. Zwrotne kartki docierały do nas niemalże każdego dnia. Otrzymaliśmy 56 pocztówek od uczniów z innych szkół z całej Polski.
Napisali do nas z: Glinika Polskiego, Radomia, Poznania, Lubonia, Opatowa, Piotrkowa Trybunalskiego, Katowic, Henrykowa, Włocławka, Suchacza, Szczecina, Żyrardowa, Głogoczowa, Wrocławia, Rawy Mazowieckiej, Luzina, Darłowa, Wieliczki, Piszu, Białegostoku, Giżycka, Torunia, Iławy, Kamiennej, Mławy, Sokołowa Podlaskiego, Ząbrowa, Puław, Kalisza, Jarosławia, Tych, Mogielnicy, Leśniowic, Kłodzka, Łochowa, Starogardu Gdańskiego, Lubonia, Rypina, Teresina, Cierpic, Chociczej, Cięciny, Czaplinka, Latowicza, Giez, Baborowa, Łodzi, Lęborka, Fromborka, Ząbek, Krakowa, Szamotuł, Tczewa, Siemianowic Śląskich.
Cieszyliśmy się bardzo, kiedy na mapie Polski w innych szkołach pojawiała się nasza widokówka.
W czasie trwania akcji otrzymaliśmy również 3 listy. Jeden od uczniów klasy 3d ze szkoły w Katowicach, drugi od uczniów klasy 3c ze szkoły w Szczecinie. Na wszystkie odpisaliśmy. Jednak najbardziej zaprzyjaźniliśmy się z uczniami klasy 3c ze Szczecina. Nazwali nas „bliźniaczą klasą”. Bardzo się nam to podobało i postanowiliśmy napisać listy do każdego ucznia. Byli zachwyceni i ponownie nam odpisali, też do każdego z nas. W ten to sposób nawiązała się przyjaźń pomiędzy uczniami.
Mam nadzieję, że będzie trwała dalej.
Należy nadmienić, że to rodzice uczniów klasy 3c sfinansowali zakup pocztówek (na początku były z widokiem Ostrołęki) i znaczków pocztowych. Za co bardzo dziękuję. Potem samodzielnie zaczęliśmy je wykonywać.
Wysyłaliśmy widokówki nie tylko z pozdrowieniami, ale też karty z życzeniami świątecznymi.
Udział w akcji był dla uczniów ogromną radością. Dzięki niej uczniowie poznawali miejsca w pięknym kraju, posługiwali się mapą oraz realizowali jeden z punktów podstawy programowej.

Wychowawca Anna Kaczmarczyk