Światowy Dzień Ziemi w filii w Szczawinie

Kategoria: Informacje Opublikowano: niedziela, 13, maj 2018 Administrator

Dnia 27.04.2018 r. w Filii w Szczawinie z okazji Światowego Dnia Ziemi który obchodzony jest 22 kwietnia odbył się „Ekologiczny pokaz mody”. Rodzice wraz z dziećmi wykonali stroje z materiałów przeznaczonych do recyklingu m.in. papieru, folii, rolek po papierze, gazet, butelek plastikowych, tektury, nakrętek, a następnie dzieci zaprezentowały je na przedszkolnym wybiegu.
Jury oceniło, że najciekawsze przebranie z surowców wtórnych mieli: Marysia Wiśniewska , Amelka Parzych, Kacper Samoraj. Komisja nie miała jednak łatwego zadania, bo wszystkie stroje były fantastyczne, zaś dodatki takie jak: torebki, biżuteria, nakrycia głowy zachwyciły oglądających. Dzieci – modelki i modele prezentowały swoje stroje jak prawdziwe gwiazdy, przechodząc po wybiegu i pozując do zdjęć. Każda kreacja była piękna i niepowtarzalna. Za występ i zaprezentowanie swojego stroju dzieci otrzymały dyplomy i nagrody. To była świetna zabawa.
Dziękujemy i gratulujemy pomysłowości. Szczególne podziękowania dla rodzicom za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie strojów.

Barbara Rutkowska
Katarzyna Gałązka