Dzień patrona szkoły

Kategoria: Informacje Opublikowano: poniedziałek, 26, luty 2018 Administrator

W tym roku mija 545 rocznica urodzin wielkiego astronoma Mikołaja Kopernika-patrona naszej szkoły. Jak co roku klasy I-III uczciły jego pamięć. Obchody Dnia Patrona Szkoły rozpoczęliśmy od przypomnienia drogi życiowej wielkiego Polaka i Jego wielkiego odkrycia. Następnie klasy I-II uczestniczyły w konkursach plastycznych: „Znaczek pocztowy z okazji 545 rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika” oraz „Pocztówka dla Mikołaja Kopernika”. Klasy trzecie natomiast wzięły udział w turnieju wiedzy o patronie szkoły. Naszym uczniom postać Kopernika jest bardzo bliska. Okazało się, że znają wiele szczegółów z jego bogatego życiorysu.
Wyniki konkursów przedstawiają się następująco:
KLASY I
I miejsce - Maja Dudziec kl. I a;
II miejsce - Nikola Sawicka kl. I b;
III miejsce - Karolina Kukulska kl. I b;
WYRÓŻNIENIA
Natalia Dobkowska, Amelia Dudziec, Maja Nadwodna - kl. I b
KLASY II
I miejsce – Kamil Sadowski kl. II a, Bartosz Majk kl. II b;
II miejsce – Natalia Dobkowska kl. II a;
III miejsce – Kacper Krupa kl. II b, Daniel Pełtak kl. II a
WYRÓŻNIENIA
Maja Duda, Natalia Zalewska - kl. II a Kornelia Dziełak, Aleksandra Parzych, Bartosz Pietras – kl. II b.
KLASY III
I miejsce - Adam Zalewski kl. III a;
II miejsce - Maja Zawadzka, Marta Dymerska-kl. III a;
III miejsce - Piotr Zięba kl. III a, Filip Zięba kl. III c, Maja Stworzjan kl. III b,Maja Minota kl. III c;
WYRÓŻNIENIA Szymon Skrzecz, Sebastian Jagiełło - kl. III c;

Krystyna Zacharek