Zwiedziliśmy naszą stolicę Warszawę.

Kategoria: Informacje Opublikowano: piątek, 08, czerwiec 2018 Administrator

Dnia 22 maja 2018 r. odbyła się jednodniowa wycieczka do Warszawy. Pojechały na nią dzieci z oddziałów przedszkolnych, uczniowie z klas II–III ze Szczawina oraz uczniowie z klasy II b z Goworowa. Zwiedzaliśmy najciekawsze miejsca w stolicy, które przykuwają uwagę turystów.
Do Warszawy wyjechaliśmy o siódmej rano, ale przedszkolaki wcale nie narzekały. Zwiedzanie stolicy rozpoczęliśmy od spaceru po warszawskiej Starówce od Placu zamkowego z Kolumną Zygmunta i Zamkiem Królewskim poprzez Rynek Starego Miasta do Pomnika Małego Powstańca. Następnie przejechaliśmy do Centrum Nauki Kopernik, gdzie w nowoczesnym Planetarium odbył się seans pt.: "Tam, gdzie żyły smoki". Pokaz dla najmłodszych uczestników prowadzony był na żywo i miał charakter interaktywny. Dzieci wyszły pełne zachwytu nad pomysłem takich zajęć.
Potem autokar ruszył w stronę Zespołu Pałacowo – Parkowego Łazienek Królewskich, by dzieci mogły uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych:
- "Poznaj króla" uczniowie z klas II-III
- "Zostań nadwornym artystą" dzieci z oddziałów przedszkolnych
Warsztaty odbywały się w Starej Oranżerii, w trakcie których uczestnicy wzbogacili swoją wiedzę na temat insygniów i strojów królewskich oraz poznali warsztat pracy rzeźbiarza.
Od godziny 14.00 zwiedzaliśmy z pilotem warszawskie ZOO, gdzie zobaczyliśmy różne zwierzęta
m.in. lwy, słonie, hipopotamy. Najwięcej wrażeń i emocji wywołały kolorowe rybki i popisy małpek.
Czas płynął szybko i niestety musieliśmy już wracać do domu. W drodze powrotnej zajechaliśmy do McDonalda na ciepłe frytki.
Wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń byliśmy zadowoleni.
"Czekamy na następną wycieczkę" – mówiły dzieci wychodząc z autokaru.

Barbara Rutkowska