Sukces naszego chóru w "X Festiwalu Pieśni Maryjnej" w Wąsewie

Kategoria: Wydarzenia Opublikowano: wtorek, 05, grudzień 2017 Administrator

21 października 2017 roku w hali sportowej Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji odbył się Jubileuszowy X Festiwal Pieśni Maryjnej. Festiwal został zorganizowany przez Stowarzyszenie Ziemia Wąsewska w partnerstwie z Parafią pw. Narodzenia NMP w Wąsewie oraz Urzędem Gminy Wąsewo. Patronat medialny objęli: ks. Biskup Diecezji Łomżyńskiej Janusz Stepnowski,Tygodnik Ostrołęcki, Głos Katolicki oraz Radio Nadzieja. W tym roku swoją obecnością zaszczycił również ks. bp senior Stanisław Stefanek.
W tegorocznym festiwalu wzięło udział 6 chórów, 14 zespołów wokalnych oraz 23 solistów z kilku powiatów i dwóch województw.
W rywalizacji konkursowej sukces odnieśli uczniowie naszej szkoły - w kategorii zespołów wokalnych do lat 16 – I miejsce zdobył zespół wokalno – instrumentalny reprezentujący Szkołę Podstawową im. M. Kopernika w Goworowie. Zespół pod czujnym okiem pani Beaty Ciepierskiej wykonał utwór pt. „Niepokalane poczęcie”. Gościnnie w roli akompaniatora wystąpił p. Jarosław Ptak.
Zmagania artystów oceniało Jury w składzie: jako Przewodniczący Jury ks. Kazimierz Ostrowski – muzykolog, dyrektor Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej w Łomży, wykładowcy Akademii Muzycznej - Małgorzata Domagała - Rogalska, Ewa Urbanowska i Adam Tański.
Gwiazdą festiwalu był Zespół „Moja Rodzina” pochodzący z Glinojecka. Miłym zaskoczeniem oraz niespodzianką dla wszystkich uczestników był tort z okazji jubileuszowego X Festiwalu Pieśni Maryjnej w Wąsewie.

Serdecznie gratulujemy zespołowi i życzymy dalszych sukcesów!

Beata Ciepierska

Odsłony: 20613