Obejrzeliśmy „Miodowe igrzyska” w OCK w Ostrołęce

Kategoria: Informacje Opublikowano: sobota, 17, luty 2018 Administrator

W dniu 12.02. 2018 r. wybraliśmy się na wycieczkę do kina "Jantar" w Ostrołęce na film animowany pt. "Pszczółka Maja. Miodowe igrzyska".  Wspaniała bajka swoją fabułą i akcją przeniosła dzieci w niesamowite miejsca.
Historia zaczęła się od marzenia Mai, by wziąć udział w Miodowych Igrzyskach. Niestety mieszkańcy ula nie zostają na nie zaproszeni. Na domiar złego Cesarzowa zażądała oddania połowy miodowych zbiorów na potrzeby sportowców. Zbuntowana pszczółka wyruszyła więc do stolicy, by powiedzieć Cesarzowej, co myśli o niej i jej nakazach. I nawet Guciowi nie udało się jej powstrzymać. Zuchwałość Mai została jednak ukarana: pszczółka musi wystartować w zawodach, ale jeśli przegra jej ul straci całe zapasy na zimę…
Dzieci przekonały się na co stać tę małą rozrabiakę i paczkę jej wiernych przyjaciół. Z bajki zapamiętają, że w zawodach sportowych nie należy oszukiwać.
Animowane postacie na ekranie, piękne ilustracje, szybka i głośna muzyka sprawiły, że wszyscy bawili się wyśmienicie. Wybuchy śmiechu, oklaski i głośne okrzyki przepełniały salę. Niewiele było takich momentów, w których panowała cisza. Film wywarł ogromne wrażenie na małych widzach.

Barbara Rutkowska