Krótka lekcja patriotyzmu dla najmłodszych dzieci.

Kategoria: Informacje Opublikowano: niedziela, 29, kwiecień 2018 Administrator

Studio Artystyczne Teatr i Animacja „SSmyk” z Białegostoku przedstawiło dzieciom w Filii w Szczawinie program artystyczny pt. „Moja Ojczyzna”.
Aktorzy w bardzo ciekawy sposób starali się wyjaśnić maluchom, co w dzisiejszych czasach może oznaczać patriotyzm. Swoją opowieść na ten temat snuła babcia, której nie zawsze chciał słuchać niesforny wnuczek. Starsza pani mówiła o Polsce, o Wiśle i o naszej stolicy - Warszawie. Podkreślała znaczenie symboli narodowych: biało-czerwonej flagi, Orła Białego, hymnu.
Wkrótce jednak przekonał się, że popełnił wielki błąd. Odrabiając pracę domową nie potrafił prawidłowo odpowiedzieć na pytania na temat swojej Ojczyzny. Miał jednak trochę szczęścia, bo dzieci z naszej szkoły pomogły mu napisać odpowiedzi.
Chłopiec zrozumiał, że warto słuchać starszych ludzi, którzy z pokolenia na pokolenie przekazują nam wiedzę o historii naszej Ojczyzny.

Barbara Rutkowska