Witamy wiosnę w świetlicy szkolnej

Kategoria: Informacje Opublikowano: niedziela, 26, marzec 2023 Administrator

15 marca 2023 roku w świetlicy szkolnej odbyły się kolejne już zajęcia czytelnicze w ramach akcji "Popołudnia z książką".
Tym razem uczniowie wysłuchali opowiadania Alicji Mikulskiej pt. "Pani Wiosna", które bardzo im się spodobało. Wszyscy bezbłędnie odpowiadali na pytania dotyczące treści przeczytanego utworu. Utrwalili wiedzę na temat pór roku i kolejności ich występowania. Szczególną uwagę zwrócili na oznaki nadchodzącej wiosny, a także kolory tęczy, które zapamiętali ucząc się krótkiej rymowanki.
Następnie uczniowie podzieleni na grupy wykonywali portrety Pani Wiosny, wykorzystując do tego przygotowane przez nauczycieli materiały. Swoje prace zawiesili na gazetce w świetlicy szkolnej.
Zajęcia zakończyły się wspólną zabawą ruchową przy dźwiękach piosenki "Deszczyk pada".
Tak właśnie pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy wiosnę.

Skrzecz-Witkowska, A.Podleś