Dzień językowy

Kategoria: Informacje Opublikowano: wtorek, 06, czerwiec 2023 Administrator

2 czerwca 2023 r. odbył się dzień językowy, który jak zawsze jest dobrą okazją, by zwrócić uczniom uwagę, jak ważna jest umiejętność porozumiewania się z ludźmi, którzy mieszkają w innych częściach naszego globu, jak również dbałość użycia języka ojczystego.
Dzięki znajomości języków mamy lepszy dostęp do wiedzy oraz większe możliwości poznawania nowych ludzi i zawierania przyjaźni. Nawet odległe zakątki świata mogą stać się nam bliższe, a zupełnie odmienne kultury - bardziej zrozumiałe. Potwierdzeniem tych słów była wyświetlona prezentacja multimedialna, przygotowana przez ucznia klasy V b Jana Dąbrowskiego.

Podczas godziny wychowawczej uczniowie klas IV-VIII, pod opieką wychowawców, przygotowywali prace kulinarne pn. „Flagi na talerzu”. Wśród 11 zgłoszonych, zdaniem jury, wygrała flaga Kanady w wykonaniu klasy IV a, która otrzymała voucher o wartości 200 zł „na małe przyjemności”.

Uczniowie podjęli rywalizację również w konkursie piosenki w kategorii klas I-III oraz IV-VIII. Oto lista zwycięzców:

KLASY I-III

1 miejsce Daria Kuśmierczyk klasa III b

2 miejsce Paulina Dmochowska klasa II a

3 miejsce Zofia Strzeszewska klasa I b

KLASY IV-VIII

1 miejsce Zuzanna Jabłońska i Zuzanna Twardziak klasa IV b

2 miejsce Maja Zawadzka i Mikołaj Pazik klasa VIII a

3 miejsce Olga Strzałkowska, Aurelia Bloch i Lena Dmochowska klasa IV b

Mini playback show dostarczył społeczności wiele wrażeń i pozytywnych emocji. Uczniowie włożyli wiele serca i pracy w przygotowanie układów. Odwagę i ruch sceniczny, jury nagrodziła kolejno:

1 miejsce Julia Kowalczyk klasa VIII b

2 miejsce Zespół klasy VI b

3 miejsce Maja Zawadzka i Mikołaj Pazik klasa VIII a

W ramach obchodów obyły się także liczne konkursy wiedzy: Konkurs wiedzy z języka angielskiego dla klas IV-VIII:

KLASY IV

1 miejsce Tymoteusz Nowak klasa IV b i Adam Zięba klasa IV b

2 miejsce Marcin Zięba klasa IV b

3 miejsce Julia Rurka klasa IV b i Zofia Radecka klasa IV a

KLASY V

1 miejsce Zofia Kucharczyk klasa V a

2 miejsce Marcel Ciskowski klasa V b i Jan Dąbrowski klasa V b

3 miejsce Jakub Grabowski klasa V b

KLASY VI

1 miejsce Dobromiła Nowak klasa VI b i Filip Kaczmarczyk klasa VI b

2 miejsce Tymoteusz Nowak klasa VI a

3 miejsce Aleksandra Majkowska klasa VI b i Dawid Mórawski klasa VI a

KLASY VII

1 miejsce Oliwier Rogalski klasa VII b

2 miejsce Kamil Sadowski klasa VII a

3 miejsce Jan Subzda klasa VII b

KLASY VIII

1 miejsce Adam Zalewski klasa VIII a i Natalia Chorchos klasa VIII a

2 miejsce Alicja Andrzejewska klasa VIII b

3 miejsce Nadia Zięba klasa VIII a

Konkurs wiedzy z języka rosyjskiego dla klas VII-VIII:

KLASY VII

1 miejsce Anna Twardziak VII b

2 miejsce Oliwier Rogalski klasa VII b

3 miejsce Agata Mech klasa VII b

KLASY VIII

1 miejsce Nicole Głażewska VIII b

2 miejsce Amelia Zawadzka VIII c

3 miejsce Maja Zięba klasa VIII c

Konkurs ortograficzny z języka polskiego dla klas IV-VIII:

KLASY IV-VI

1 miejsce Dawid Mórawski klasa VI a

2 miejsce Zofia Radecka klasa IV a

3 miejsce Dobromiła Nowak klasa VI b

KLASY VII-VIII

1 miejsce Szymon Skrzecz klasa VIII a

2 miejsce Alicja Andrzejewska klasa VIII b

3 miejsce Adam Zalewski klasa VIII a

Absolwentka szkoły p. Aneta Gałązka przyjęła zaproszenie i swym niezwykłym występem umiliła szkolne przedpołudnie. Na zakończenie wystąpił zespół nauczycielski w składzie: p. Anna Rurka, p. Ewa Lubiak, p. Agnieszka Dudziec, p. Aneta Kosek, p. Joanna Głażewska i p. Eliza Skrzecz- Witkowska, który zaśpiewał piosenkę „Panie Janie” w czterech językach.

Podziękowania kierujemy do: Marty Dymerskiej i Huberta Więckiewicza – doskonałych prowadzących, Jakuba Dmochowskiego i Filipa Zięby z sekcji technicznej, p. Beaty Piechockiej za przygotowanie dekoracji, p. Barbary Wójcik, p. Danuty Gnys i p. Teresy Leśniewskiej za pracę w jury oraz dla p. Anny Rurki – za przygotowanie dyplomów i pracę w jury.

Sponsorami nagród byli: Wydawnictwo Macmillan, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie oraz przyjaciele szkoły.

Dziękujemy za hojność i wsparcie. Organizatorzy.

Aneta Kosek