Jak zostać ilustratorem książek?

Kategoria: Informacje Opublikowano: poniedziałek, 04, grudzień 2023 Administrator

24 listopada uczniowie klas II, III, IV, V i VI uczestniczyli w spotkaniu z ilustratorką książek dla dzieci, panią Agnieszką Kłos - Milewską. Spotkanie rozpoczęło się od opowieści o tym, jak zostatać ilustratorem. Pani Agnieszka w swojej wypowiedzi wspomniała, że zawsze kochała rysować i że rysowanie sprawia jej wiele satysfakcji. Uczniowie dowiedzieli się, że aby zostać ilustratorem, trzeba dużo ćwiczyć i mieć wyobraźnię. Kiedy spotkanie dobiegło końca uczestnicy z chęcią oglądali książki ilustrowane przez panią Agnieszkę. Mieli także możliwość ich zakupienia z dedykacją i autografem naszego gościa. Takie spotkanie to świetny sposób do zainspirowania dzieci do kreatywności. Jest to również okazja do promowania czytelnictwa i poznania takiego zawodu jakim jest ilustrator książek.

Organizatorzy: biblioteka i Szkolny Klub Wolontariusza.