Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych i Wolontariuszy Caritas Diecezji Łomżyńskiej

Kategoria: Informacje Opublikowano: poniedziałek, 04, grudzień 2023 Administrator

W dniu 24 listopada 2023 r. w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży harcerze z 7 Goworowskiej Drużyny Harcerskiej „Zorza” i zuchy z 6 Goworowskiej Gromady Zuchowej „Szmaragdowe Liski” uczestniczyli w obchodach Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych i Wolontariuszy. Spotkanie rozpoczęło się uroczystą Mszą świętą w łomżyńskiej katedrze, w której uczestniczyli Liderzy z Parafialnych Zespołów Caritas oraz Opiekunowie i Asystenci Kościelnych, Szkolnych Kół Caritas wraz z młodymi. Następnie gościnne progi otworzyło przed nami Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich. W niezwykle rodzinnej atmosferze odbyła się dalsza część spotkania, w której zostali uhonorowani wolontariusze Caritas Diecezji Łomżyńskiej.
Kolejnym punktem świętowania była inauguracja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz finał konkursu pod hasłem: „Święta Katarzyna Labouré – pośredniczka Maryi”.
Atrakcją tego dnia były występy muzyczne dzieci, młodzieży, spektakl Grupy Teatralnej Doliny Miłosierdzia, wizyta św. Mikołaja, fotobudka selfie 360 oraz wiele innych niespodzianek.
Udział w Międzynarodowym Dniu Wolontariusza jest bardzo ciekawym wydarzeniem w życiu członków, wówczas wymieniamy się doświadczeniami, poznajemy nowych kolegów i radośnie spędzamy czas.
Dziękujemy harcerzom i zuchom za zaangażowanie w wolontariat, pracę na rzecz bliźnich najbardziej potrzebujących pomocy. Cieszymy się, że jesteśmy wolontariuszami, bo dzięki temu możemy tak wiele dać drugiemu człowiekowi.

dh. Elżbieta Bieniecka