„Tak Bóg umiłował świat, że Syna Swego dał…”

Kategoria: Informacje Opublikowano: piątek, 22, grudzień 2023 Administrator

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły, w którym wszystko jest piękniejsze, łatwiejsze, a w sercach ludzi rodzi się pokój i dobro. Dla Polaków wielowiekowa tradycja łamani się opłatkiem czy inscenizacje jasełek jest część naszej kultury, z którą silnie związani jesteśmy od najmłodszych lat. Ewangelia, czyli Dobra Nowina, opowiedziana przez bożonarodzeniowe przedstawienia jest tradycją naszej szkoły i formą ewangelizacji. 20 grudnia w świątecznej atmosferze w Filii w Szczawinie odbyła się uroczystość z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Uroczystość zgromadziła uczniów, dyrekcję, nauczycieli, rodziców oraz zaproszonych gości. Uczniowie zaprezentowała jasełka „Tak Bóg umiłował świat, że Syna Swego dał…” - przekazując zebranym prawdę o przyjściu Zbawiciela na świat.

Katarzyna Bochenek