Nasz patron - Mikołaj Kopernik

Kategoria: Informacje Opublikowano: piątek, 16, luty 2024 Administrator

19 lutego 2024 r. w Filii w Szczawinie rozpoczął się od spotkania przed szkolną wystawą poświęconą Mikołajowi Kopernikowi.  Wszyscy wysłuchali informacji na temat życiorysu naszego patrona oraz obejrzeli prezentację o słynnym astronomie. Następnie dzieci przypomniały sobie słowa szkolnego hymnu. Kolejnym wydarzeniem były  zajęcia plastyczne, na których uczniowie z klas I-III wykonywały portrety naszego patrona. Dzieci z oddziałów przedszkolnych utrwalały wizerunek Mikołaja Kopernika malując różne kolorowanki. Wszystkie prace zostały umieszczone na szkolnej wystawie.

Dzisiejsza uroczystość pozwoli zapamiętać dzieciom słowa o wielkim polskim uczonym: „Wstrzymał Słońce ruszył Ziemię polskie go wydało plemię”.

Barbara Rutkowska