Dzień Patrona Szkoły

Kategoria: Informacje Opublikowano: sobota, 24, luty 2024 Administrator

To szczególny dzień dla naszej społeczności szkolnej, gdyż obchodzimy urodziny Mikołaja Kopernika- naszego patrona, z tej okazji klasy czwarte pod opieką wychowawców przygotowały uroczystą akademię upamiętniającą dokonania tego, niezwykle utalentowanego, uczonego.
W krótkiej scence teatralnej uczniowie zaprezentowali jak wygląda Układ Słoneczny i scharakteryzowali poszczególne planety. Nie zabrakło także postaci samego Kopernika, który trzymając w ręku astrolabium, uważnie wszystko obserwował. Przedstawienie ilustrowały piosenki w wykonaniu chóru szkolnego, a powagi dopełnił udział pocztu sztandarowego. Natomiast stronę wizualną akademii ilustrowała dekoracja tematycznie związana z osiągnięciem naszego rodaka, który: "Wstrzymał Słońce ruszył Ziemię, polskie wydało go plemię".
Na zakończenie pan dyrektor Marek Skierczyński krótko przybliżył informację o dwóch ważnych dziełach autorstwa astronoma: "O obrotach ciał niebieskich" oraz "Traktacie o monetach", których treści są aktualne współcześnie. Obchodom towarzyszył słodki akcent - cukierki od solenizanta, którymi częstowały uczennice klasy IV.

Wychowawcy klas IV