Adopcja szkoły w Afryce

Kategoria: Informacje Opublikowano: wtorek, 27, luty 2024 Administrator

Nasz Szkolny Klub Wolontariusza  przyłączył się do programu: „ADOPCJA SZKOŁY” organizowanego przez Fundację Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” .Organizacja współpracuje z dwiema placówkami prowadzonymi przez polskich misjonarzy w Kamerunie i w  Republice Środkowej Afryki.

POZNAJCIE SZKOŁĘ KTÓRĄ ADOPTOWALIŚMY:

Szkoła w Abong – Mbang (Kamerun)

Szkoła prowadzona jest przez siostry ze Zgromadzenia Sióstr Duszy Chrystusowej. Dzięki regularnym zajęciom podopieczni mają szansę nie tylko zdobyć wiedzę z zakresu rachunków, czytania i pisania, ale również poznają podstawowe zasady higieny, zdrowego trybu życia oraz kształtują pozytywne postawy społeczne.

Niestety brakuje zeszytów, podręczników i przyborów szkolnych. Edukacji dzieci nie sprzyja również ciężka sytuacja finansowa ich rodzin. Darmowy posiłek zjedzony w szkole jest często jedynym jaki spożywają w ciągu całego dnia.

Dzięki akcji „Adoptuj Szkołę” możemy realnie przyczynić się do walki z
analfabetyzmem. Brak nawet podstawowego wykształcenia wciąż jest bowiem sporym problemem w krajach trzeciego świata - podkreśla Justyna Janiec-Palczewska z „Redemptoris Missio”

Cieszymy się, że potrafimy pokazać uczniom z Abong, że nie są sami.

Szkolny Klub Wolontariusza