Zdolni przyrodnicy

Kategoria: Informacje Opublikowano: czwartek, 29, luty 2024 Administrator

Dnia 23 lutego 2024 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Warszawskim Konkursie Przyrodniczym „Cztery pory roku w przyrodzie- Zima w przyrodzie” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 87 im. 7PP AK „Garłuch” w Warszawie. Szkołę reprezentowali: Jan Franciszek Grabowski i Jan Kośnik z klasy IIa oraz Maria Łojek z klasy IIb.
Konkurs obejmował 9 stanowisk, na których uczniowie mieli do wykonania w grupach zadanie teoretyczne lub praktyczne. Tematyka obejmowała zagadnienia dotyczące zwierząt leśnych (tropy i cechy charakterystyczne zwierząt leśnych), ptaków zimujących, odlatujących do ciepłych krajów i przylatujących do Polski, pomoc zwierzętom zimą, rozpoznawanie zimowych zjawisk atmosferycznych oraz obliczanie wieku drzewa. Za każde wykonane zadanie uczniowie otrzymywali punkty, które zostały podsumowane na mecie.
Rywalizacja była bardzo zacięta. Dzięki bardzo dużej wiedzy przyrodniczej i świetnej współpracy w grupie, nasi uczniowie zajęli III miejsce. Otrzymali piękne dyplomy oraz nagrody rzeczowe w formie voucherów.
Gratulujemy tak wysokiego wyniku.

Katarzyna Chilicka
Ewelina Tuka