Pasowanie na Czytelnika

Kategoria: Informacje Opublikowano: piątek, 08, marzec 2024 Administrator

Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,
Który puste życie napełnia światłem,
A puste serce wzruszeniem.
Kornel Makuszyński

Dnia 28 lutego w bibliotece szkolnej odbyło się Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej. Na tę wyjątkową uroczystość przybyli pierwszoklasiści wraz z wychowawcami, dyrekcja szkoły oraz zaproszeni goście. Na przyszłych czytelników czekały koleżanki z klasy IIIb, które przygotowały przedstawienie „Dziś w bibliotece wielka zabawa”. Uczniowie klasy Ia, Ib, Ic, Is z Filii ze Szczawina złożyli również ślubowanie, że będą kochać książki i szanować je, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Aktu ślubowania dokonała pani dyrektor szkoły. Po ślubowaniu, na pamiątkę tego wydarzenia, nowo pasowani czytelnicy dostali książki ufundowane przez Instytut Książki i Ministerstwa Narodowego w ramach projektu „Mała Książka – Wielki Człowiek”. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Spotkanie przebiegało w radosnej i przyjaznej atmosferze.

Teresa Leśniewska