„Już przybyła wiosna miła…”

Kategoria: Informacje Opublikowano: niedziela, 24, marzec 2024 Administrator

21 marca 2024 roku w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie – Filii w Szczawinie obchodziliśmy pierwszy dzień wiosny.
Spotkanie rozpoczęła pani kierownik Barbara Rutkowska, nawiązując do tematu dnia. Następnie całą szkołą obejrzeliśmy film edukacyjny o oznakach wiosny i rozwiązywaliśmy zadania dotyczące tej pięknej pory roku. Podsumowaliśmy szkolny konkurs plastyczny na ilustrację do wiersza Joanny Myślińskiej „Wiosna”, zorganizowany przez opiekuna Samorządu Uczniowskiego, w którym laureatami zostali:
I miejsce – Jakub Parzych – kl.I
II miejsce – Amelia Parzych – kl.III
III miejsce – Cezary Oleksiak – kl.I
wyróżnienia: Maja Brzozowska – kl.0, Paweł Ziemek – kl.I.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody w postaci wiosennych kwiatów do swoich ogródków, ufundowane przez organizatora.
Po raz drugi przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji "Cała Polska maluje GIGA Laurkę dla Strażników Lasów" (edycja 2024) i wykonywaliśmy laurki z okazji Dnia Strażaka i Dnia Leśnika, których zdjęcia zostaną przesłane do Fabryki Aktywności Młodych w Gorzowie Wielkopolskim.
Na koniec wszyscy wybraliśmy się na krótki spacer z kukłą marzanną, wykonaną przez rodzeństwo – Laurę i Dawida Bednarczyków. Wspólnym śpiewem pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy wiosnę, która miejmy nadzieję, zostanie z nami już na dobre.

Agnieszka Podleś