Raperski koncert profilaktyczny „Ku wolności”.

Kategoria: Informacje Opublikowano: czwartek, 17, maj 2018 Administrator

14 maja 2018 r. w naszej szkole zabrzmiał wspaniały raperski koncert profilaktyczny „Ku wolności”.
Jego wykonawcami byli Jacek Zajkowski i Piotr Zalewski tworzący świetnie brzmiący duet pod nazwą „Wyrwani z niewoli”. Odbiorcami byli uczniowie klas VI, VII oraz gimnazjaliści z naszej szkoły a także zaproszeni na to wielkie profilaktyczne przedsięwzięcie uczniowie sąsiadującej z nami Szkoły Powiatowej. Pod wielkim wrażeniem tego znakomitego przekazu byliśmy wszyscy, nauczyciele i uczniowie. Natomiast aktywność i entuzjazm uczestniczących w wydarzeniu uczniów zachwycił prowadzących – Piotra i Jacka. Poruszyli oni bardzo ważne i trudne tematy, mianowicie kwestię braku akceptacji rówieśniczej i lęku przed odrzuceniem, kwestię nienaturalnego dążenia do idealnego wyglądu, kwestię braku zrozumienia i wsparcia przez najbliższych, kwestię szukania pocieszenia w ryzykownych zachowaniach i eksperymentowania z substancjami psychoaktywnymi. A tak naprawdę, każdy z nas potrzebuje miłości i wokół miłości to nasze życie się kręci. Koncert oraz świadectwo Jacka i Piotra oparte było na mocnych ponadczasowych wartościach jak właśnie miłość, rodzina i wiara. Interaktywne metody przekazu to był po prostu strzał w dziesiątkę. Cała sala uczniów wraz z opiekunami wznosiła ręce, powtarzała ważne hasła i śpiewała, kiedy trzeba było. Aktywność ta nie pozwalała na nudę i marazm. Wszyscy wyszliśmy z sali „naładowani” pozytywną energią unoszącą się w powietrzu podczas koncertu. Uczniowie i nauczyciele wyrażali swoje ogromne zadowolenie z możliwości udziału w nim.

Organizator – Joanna Gryczka

Odsłony: 9980