VI Powiatowy Konkurs Piosenki Uczniowskiej „Nutka”

Kategoria: Informacje Opublikowano: niedziela, 03, czerwiec 2018 Administrator

Śpiewajmy wszyscy w ten radosny czas,
śpiewajmy razem ilu jest tu nas.
Choć lata młode szybko płyną, wiemy że
nie starzejemy się.

Słowami znanej wszystkim piosenki rozpoczęła się szósta już edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Uczniowskiej „Nutka”. Odbył się on 23 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej w Goworowie. Sala gimnastyczna zgromadziła liczną widownię, a uczestnicy – oprócz gospodarzy – przyjechali z Ołdak, Rzekunia, Łysych, Wąsewa, Pasiek, Ostrołęki, Borawego i Wykrotu.
W sumie, w konkursie wzięło udział 21 wokalistów w czterech kategoriach wiekowych. W roli prowadzących w tym roku zadebiutowali uczniowie klasy III gimnazjum – Łukasz Borczon i Patrycja Majkowska. Spisali się świetnie.
W skład komisji oceniającej weszli: pani Elżbieta Bogdanowicz, pani Władysława Niedźwiecka – jak co roku oraz pierwszy raz na konkursie w roli jurora – pan Tomasz Grześkowicz – przewodniczący. Poziom konkursu w tym roku był bardzo wyrównany, szczególnie w najstarszej kategorii. Zostały przyznane aż trzy miejsca ex aequo. Repertuar był dość zróżnicowany, ale trzeba przyznać, że wokaliści wybierają utwory trudne i tym samym, z roku na rok, wysoko podnoszą poprzeczkę. Jednak jak zawsze konkursowi towarzyszyła bardzo przyjazna i miła atmosfera.
Swoją obecnością, jako gość specjalny, zaszczycił konkurs w tym roku pan Wojciech Dudkowski – lider zespołu Droga na Ostrołękę. Nawiązał wspaniały kontakt z publicznością, tą młodszą i tą starszą. Choć muzyka „country” jest wciąż gatunkiem niszowym, to pan Wojciech udowodnił, że można ją polubić i dobrze się przy niej bawić. To wszystko jednak dzięki temu, że jak sam o sobie mówi: „Muzyka gra we mnie”, dlatego z powodzeniem zaraził wszystkich swoim entuzjazmem i pogodą ducha.
Komisja oceniająca przyznała w każdej kategorii wiekowej I, II i III miejsca oraz szereg wyróżnień.
Pan dyrektor Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie ufundował – podobnie jak w zeszłych latach – statuetkę dla „Wschodzącej Gwiazdy Szkolnej Estrady”, którą komisja w tym roku przyznała Żanecie Dziełak ze Szkoły Podstawowej w Wąsewie. Dziewczynka odebrała nagrodę wśród zachwytu i radości mamy i pani opiekun. Żaneta wyśpiewała sobie też zwycięstwo w kategorii wiekowej kl. II-III piosenką „Motylem byłam”.
I miejsce w kat. wiekowej kl.”0”-I komisja przyznała Aleksandrze Sówce ze Szkoły Podstawowej w Pasiekach, natomiast II miejsce – Karolinie Kukulskiej ze Szkoły Podstawowej w Goworowie. Były to jedyne uczestniczki w tej kategorii.

W kategorii wiekowej kl. II-III:
I miejsce komisja przyznała właśnie Żanecie Dziełak ze SP w Wąsewie,
II miejsce – Mai Stworzjan ze SP w Goworowie,
III miejsce – Kacprowi Dobkowskiemu ze SP w Ołdakach.
Wyróżnieniem obdarowano Weronikę Gumowską ze SP w Wąsewie.
W kat. wiekowej kl. IV-VI:
I miejsce komisja przyznała Aleksandrze Bochenek z Goworowa,
II miejsce – Mai Bednarczyk z Wykrotu,
III miejsce – Alicji Dobkowskiej ze SP w Ołdakach i Kacprowi Kowalskiemu z Pasiek.
Wyróżnienie przyznano Julii Żebrowskiej ze SP w Borawem.
W kategorii gimnazjum wszystkie miejsca zostały przyznane ex aequo:
I miejsce – Olga Kiersnowska z Rzekunia i Izabela Depta z Goworowa,
II miejsce – Małgorzata Grzyb z Rzekunia i Angelika Szablak z Łysych,
III miejsce – Anna Bednarczyk z Łysych i Natalia Krawczyk z Pasiek.
Wyróżnienia otrzymali Patrycja Jasińska z Ołdak, Batłomiej Kulas z Wykrotu i Julia Skarzyńska z Wąsewa.
Pragniemy przypomnieć, że współorganizatorem Powiatowego Konkursu Piosenki Uczniowskiej „Nutka” był Powiat Ostrołęcki oraz Gminny Ośrodek Kultury Sportu
i Rekreacji w Goworowie, na których zawsze można liczyć. Są dla organizatorów wielkim wsparciem i zasługują na ogromną wdzięczność.
Konkurs wsparło wiele instytucji, przedsiębiorcy i osoby indywidualne, którzy wykazali się dużą hojnością i przychylnością. Najbardziej cieszy fakt, że popierają takie inicjatywy, za co należą im się serdeczne podziękowania.
Odpowiedzialne za przygotowanie konkursu to: Joanna Gryczka, Barbara Grabowska, Beata Ciepierska, Urszula Kwietniak i Edyta Waszkiewicz. Pomagali wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza – Anna Kukulska i Dominika Jagielska oraz chłopcy z radiowęzła szkolnego.
Skoro rozpoczęło się śpiewająco, jakże inaczej mogło się zakończyć. Chcąc wszystkich miło pożegnać i zachęcić do powrotu za rok, pani dyrektor Karolina Zacharek zaprosiła do wspólnego śpiewu całą społeczność festiwalową, intonując zwiastującą nadejście wakacji, Krajkę.

Barbara Grabowska

 

 

Odsłony: 8847