VIII Walentynkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Chłopców

Kategoria: Informacje Opublikowano: środa, 08, luty 2023 Administrator

6 lutego 2023 r.  został rozegrany VIII Walentynkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Chłopców w Zespole Szkół Powiatowych w Goworowie. Celem turnieju było propagowanie gry w piłkę nożną wśród młodzieży oraz integracja zawodników z powiatu ostrołęckiego. Ideą turnieju było również krzewienie sportowej rywalizacji w duchu „fair play”.
Do rozgrywek zgłosiło się sześć drużyn: SP Wąsewo, SP Różan, SP Baranowo, SP Czerwin, SP Goworowo I, SP Goworowo II. Wszystkich gości, zawodników i trenerów przywitała Pani Barbara Grabowska - Dyrektor Szkoły Podstawowej oraz Sekretarz Gminy Goworowo – Pan Antoni Mulawka.
Sędzią głównym zawodów był Pan Michał Niechoda, który przeprowadził losowanie. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy.
Grupa A                            Grupa B
1. SP Różan                      1. SP Czerwin
2. SP Wąsewo                   2. SP Goworowo I
3. Goworowo II                 3. SP Baranowo
Po rozegranych meczach w grupach, do półfinału awansowały cztery drużyny. Z grupy A - SP Różan i SP Goworowo II, natomiast z grupy B – SP Baranowo i SP Goworowo I.
Rywalizacja odbywała się zgodnie z zasadami zdrowej i sportowej walki. Młodzi piłkarze wykazali się ogromnym poświęceniem i walecznością.
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce – SP Goworowo I
II miejsce – SP Goworowo II
III miejsce – SP Baranowo
IV miejsce – SP Różan
V miejsce – SP Czerwin
VI miejsce – SP Wąsewo

Najlepszym bramkarzem turnieju został Kacper Pasterczyk z SP Goworowo. Wyłoniono też najlepszych zawodników z każdej drużyny: Patrycja Budna, Mateusz Dąbrowski, Bartłomiej Subzda, Hubert Mielnicki, Jakub Orzoł, Antoni Kluczek. Zwycięzcy i laureaci nagród indywidualnych otrzymali puchary, medale, dyplomy i statuetki oraz nagrody rzeczowe. Odebrali je z rąk Starosty Powiatu Ostrołęckiego – Pana Stanisława Kubła, który zaszczycił swoją obecnością na podsumowaniu zawodów, Wójta Gminy Goworowo – Pana Piotra Kosiorka, Dyrektora Szkoły Podstawowej w Goworowie – Pani Barbary Grabowskiej, Sekretarza Gminy Goworowo – Pana Antoniego Mulawki oraz Dyrektora Zespołu Szkół Powiatowych – Pana Janusza Frydryka.
Nagrody ufundowali: Powiat Ostrołęcki, Wójt Gminy Goworowo, PPHU Cynaderka Andrzej Skowroński, Państwo Beata i Jacek Romanowscy oraz Pan Janusz Struniawski. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim sponsorom, którzy przyczynili się do rozwijania pasji. Opiekunom drużyn za zaangażowanie i przybycie na turniej. Wszystkim zawodnikom gratulujemy sportowej postawy i wielkiego ducha walki.

SP Goworowo, UKS TROPS, GOKSiR Goworowo