Kategoria: Informacje Opublikowano: poniedziałek, 19, marzec 2018 Administrator

16 lutego 2018 r. o godz. 9.00 uczniowie naszej szkoły wyjechali do Warszawy. Kierownikiem wycieczki była p. Dorota Ciskowska, opiekunkami: p. Elżbieta Bieniecka, p. Aneta Gąsior i p. Elżbieta Reluga - Grabowska. Głównym celem wycieczki był mecz Legia Warszawa – Śląsk Wrocław na stadionie, ale zanim się tam udaliśmy zwiedziliśmy kilka ciekawych miejsc.
Pierwszą atrakcją był Hangar 646, w którym została wykupiona lekcja wychowania fizycznego dla zróżnicowanej wiekowo grupy. Gdy weszliśmy do głównej hali naszym oczom ukazała się ogromna przestrzeń złożona z wielu trampolin. Instruktor przeprowadził z nami profesjonalnie rozgrzewkę i prezentował kolejne ćwiczenia do naśladowania. Skokom, obrotom, przewrotom nie było końca, oczywiście pod czujny okiem trenera. Było mnóstwo atrakcji dla wszystkich, którzy szukają rozrywki połączonej z aktywnością fizyczną i chęcią nauczenia się podstaw akrobatyki. To właśnie idealne miejsce na kontakt ze sportem w nowoczesnych warunkach.
Kolejnym punktem programu była wizyta w Muzeum Legii. Mogliśmy zobaczyć kilkadziesiąt wzorów koszulek Legii, na ścianach zdjęcia z najważniejszych spotkań z europejskimi drużynami, osobną gablotę poświęconą Kazimierzowi Deynie, wiele proporczyków, zdjęć, medali, butów piłkarskich i różnych pucharów - w sumie kilkaset eksponatów. Ponadto można było sfotografować się na motocyklu z lat 30-tych ubiegłego wieku… Dziś mała kto pamięta, że Legia miała sekcję motorową. Wizyta w Muzeum Klubowym to prawdziwa wycieczka w czasie.

Następnie udaliśmy się do kina w galerii „Arkadia”, gdyż na ekranach kin pojawił się film „Cudowny chłopak”. Jest to opowieść, która porusza nawet najbardziej „zatwardziałe” serca. Tytułowy bohater ma zdeformowaną twarz. Musi stawić czoła światu, w którym kultywowany jest nieskazitelny wygląd, a człowieka niejednokrotnie ocenia się po tym, jak wygląda. To była prawdziwa lekcja tolerancji. Po zakończonym filmie mieliśmy czas wolny. Mogliśmy pozwiedzać galerię, zjeść posiłek i kupić pamiątki.
Po godz. 19.00 zakończyliśmy spacer. Nie mogliśmy się już doczekać, kiedy dotrzemy na stadion. Z daleka było słychać wrzawę. Pierwsze wrażenie było niesamowite! Przeważająca większość z nas po raz pierwszy mogła podziwiać stadion od wewnątrz, zaśpiewać hymn Legii razem z ponad 26 tysiącami kibiców, obejrzeć mecz takiej rangi, usłyszeć, jak fani Legii kibicują swojej drużynie i razem z nimi przeżywać sukcesy. Mecz rozpoczął się o godz. 20.30 i już po pierwszych minutach wiedzieliśmy, że czas nie będzie się dłużył nawet tym najmłodszym kibicom z naszej szkoły. Wszyscy przeżywaliśmy to, co się działo na boisku i na trybunach. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 4:2.
Po zakończonym meczu wyruszyliśmy w drogę powrotną. Długo jeszcze było słychać, jak uczestnicy oraz opiekunowie dzielili się wrażeniami i opowiadali o swoich dzisiejszych przeżyciach.
Wspomnienia i emocje pozostaną na długo w naszej pamięci.

Natalia Gąsior, ucz. kl.VIa