Niezapomniane spotkanie z autorką „Sędziego”

Kategoria: Informacje Opublikowano: wtorek, 07, listopad 2023 Administrator

We wtorek 31 października 23 roku starsi uczniowie (klasy VII i VIII) mieli okazję poznać młodą pisarkę – Oliwię Marczak. Jak wspomniała podczas spotkania lubi czytać i zawsze marzyła, by napisać książkę. Tak więc udało się i jej literacki debiut rozpoczął kryminał pt. Sędzia, którego rozdziały nawiązują do cytatów z literatury dziecięcej - Kubusia Puchatka(?). Zafascynowana pracą taty – policjanta, zainteresowana medycyną sądową postanowiła stworzyć niebanalną  historię o sposobie zemsty. Ta miła, filigranowa i sympatyczna siedemnastolatka poprowadziła czytelnika przez świat okrucieństwa, zemsty i mordu w sposób iście dojrzały i niezwykle przemyślany. Jak wspomniała podczas rozmowy wiele zawdzięcza tacie. Mama była jej pierwszym recenzentem i zachęcała do finalizacji dzieła. W ten sposób w ciągu dwóch lat powstała powieść kryminalna, która w październiku ujrzała światło dzienne. Podczas rozmowy, w bardzo przyjemnej atmosferze, zebrani mieli okazję dowiedzieć się, że Oliwia „jest nasza”, pochodzi z Lipianki i tutaj często przyjeżdża do rodziny, więc jeśli ktoś będzie miał ochotę na indywidualne spotkanie i głębsze poznanie autorki Sędziego, to ma ku temu okazję. Tymczasem nasza świeżo upieczona literatka przygotowuje się do matury i, jak należałoby się domyślać, język polski pisze w rozszerzeniu. Ale matura a literatura to dwie zupełnie odrębne dziedziny.

Dziękujemy Gminnej Bibliotece Publicznej za możliwość spotkania z Oliwią Marczak.

Agnieszka Kosiorek