Pasowanie na przedszkolaka

Kategoria: Wydarzenia Opublikowano: poniedziałek, 11, grudzień 2017 Administrator

W czwartek 30 listopada w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika – Filii w Szczawinie odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. Tego dnia, dzieci które zaczęły uczęszczać w tym roku szkolnym do oddziału przedszkolnego, złożyły uroczystą przysięgę i tym samym, zostały włączone do grona przedszkolaków. Uroczystość rozpoczęła się od powitania przybyłych gości, przez panią kierownik placówki Barbarę Rutkowską. Następnie dzieci z grup Biedroneczki oraz Misie zaprezentowały krótką część artystyczną. Były więc zarówno piosenki jak i wierszyki. Po części artystycznej przedszkolaki przyrzekły między innymi:
NIE PŁAKAĆ, NIE SZLOCHAĆ I PANIE MOCNO KOCHAĆ,
ZABAWKI SZANOWAĆ I DOOKOŁA WSZYSTKO PORZĄDKOWAĆ,
ZOSTAĆ ZUCHAMI I PRAWDZIWYMI PRZEDSZKOLAKAMI.
Punktem kulminacyjnym tych uroczystości, zapierającym przedszkolakom dech w piersi, był moment pasowania. Pan dyrektor Jacek Dobrzyński dotykając każde dziecko wielkim ołówkiem, dokonał uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia, każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania oraz ołówek. Po uroczystym pasowaniu wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Uroczystość ta pozwoliła rodzicom, nauczycielom i dzieciom zintegrować się. To było ważne wydarzenie w życiu dzieci z grupy Biedroneczki i Misie.

Katarzyna Gałązka
Milena Gołębiewska